Philippe Jaenada

Philippe Jaenada (ur. 1964 r.), pisarz i publicysta francuski. Urodził się i dorastał w Saint-Germain-en-Laye, do Paryża przeniósł się w połowie lat 80. Zadebiutował 1990 roku. Siedem pierwszych powieści Philippe Jaenady zainspirowała jego własna biografia, ale pisarz sięga też do wydarzeń oraz biografii postaci znanych z historii, kultury i pierwszych stron gazet. Zdobywca nagród Prix de Flore 1997 i Prix Femina 2017 oraz Le Prix d'une vie 2013 i Grand Prix des Lycéennes de Elle 2014 za Sulaka.

więcej

Peter James

Peter James (ur. 1948 r.), brytyjski twórca thrillerów i kryminałów, autor m.in. cyklu powieści z detektywem Royem Grace’em, znanym z niekonwencjonalnych metod pracy. 28 powieści pisarza przetłumaczono jak dotąd na 36 języków i sprzedano w nakładzie przekraczającym 19 milionów egzemplarzy. 12 razy zajmowały pierwsze miejsce w rankingu bestsellerów „Sunday Timesa”.

Swoją pierwszą powieść, Dead Letter Drop, Peter James opublikował w 1981 roku. W 1994 roku Penguin wydał jego powieść Host… na dwóch dyskietkach – była to pierwsza książka opublikowana w formie elektronicznej. Przez lata James był związany z branżą filmową i telewizyjną, pisał scenariusze i był producentem m.in. Kupca Weneckiego z Alem Pacino i Mostu Przeznaczenia z Robertem de Niro. Chętnie angażuje się w działalność charytatywną, a jego pasją są sportowe samochody. Pierwsze pieniądze zarobił… sprzątając w domu Orsona Wellesa.

więcej

Jang Jin-Sung

Jang Jin-Sung, poeta, wyższy urzędnik północnokoreańskiej machiny propagandowej. Jako utalentowany poeta, laureat narodowej nagrody poetyckiej, cieszył się szczególnymi względami Kim Dzong Ila i został jednym z niewielu Dopuszczonych – ludzi, których Przywódca wezwał przed swoje oblicze i spędził z nimi co najmniej 20 minut! Przypadkowe zdarzenie sprawiło, że wygodne życie uprzywilejowanego Jang Jin-Sunga się zawaliło, a jego ucieczka przez Chiny postawiła na nogi cały aparat bezpieczeństwa sięgający swymi mackami daleko poza granice Korei Północnej.

więcej

Kelly Jones

Kelly Jones, amerykańska pisarka. Dorastała w Twin Falls w Idaho. Autorka czterech powieści i zbioru opowiadań. Pasjonatka historii sztuki i podróży.

więcej