John D. MacDonald

John D. MacDonald (ur. 1916 r., zm. 1986 r.), jeden z najwybitniejszych i zarazem najpłodniejszych twórców amerykańskiego kryminału, z dorobkiem literackim obejmującym kilka zbiorów opowiadań oraz prawie 70 powieści. Do inspiracji jego twórczością przyznają się tak znani autorzy, jak Stephen King, Dean Koontz, Carl Hiassen, Kurt Vonnegut i Lee Child. King nazwał go „jednym z najważniejszych pisarzy amerykańskich XX wieku”; Vonnegut napisał: „Za jakiś tysiąc lat na nowo odkryta spuścizna literacka MacDonalda okaże się znaleziskiem na miarę skarbów z grobowca Tutanchamona”.

więcej

Charlie Mackesy

Charlie Mackesy, brytyjski artysta – rysuje, maluje i rzeźbi. Urodził się w Northumeberland w Anglii, mieszkał w Afryce i Ameryce. Zaczynał od rysowania satyrycznych grafik dla dziennika "The Spectator" i ilustrowania książek dla Oxford University Press. Pierwsza wystawa jego prac odbyła się w Londynie, od tamtego czasu wystawiały go galerie Nowym Jorku, Londynie i Edynburgu. Jego prace można znaleźć w książkach, kolekcjach prywatnych, galeriach i instytucjach publicznych. W tej chwili podróż, którą od jakiegoś czasu odbywa wraz z chłopcem, kretem, lisem i koniem, całkowicie go pochłonęła.

więcej

Gustavo Malajovich

Gustavo Malajovich (ur. 1963 r.), argentyński pisarz i scenarzysta. Z zawodu architekt, pracował jako wykładowca na uniwersytecie w Buenos Aires. W 2002 roku nastąpił zwrot w jego karierze zawodowej: zrezygnował z architektury i został współscenarzystą jednego z najpopularniejszych argentyńskich seriali telewizyjnych. Ogród z brązu to pierwsza powieść Malajovicha – na jej podstawie powstał ośmioodcinkowy serial telewizyjny, w Polsce emitowany na kanale HBO.

więcej

Phillip Margolin

Phillip Margolin (ur. 1944 r.), amerykański pisarz, autor thrillerów prawniczych. Ukończył uniwersytet w Waszyngtonie z dyplomem z zarządzania, na uniwersytecie w Nowym Jorku studiował prawo. Przez ponad dwadzieścia lat prowadził prywatną praktykę prawniczą. Od 1996 roku jest pełnoetatowym pisarzem – autorem powieści dla dorosłych i młodzieży oraz opowiadań.

więcej

Michael Marshall

Michael Marshall (ur. 1965 r. w Wielkiej Brytanii), autor opowiadań, minipowieści i powieści science fiction publikowanych pod jego pełnym nazwiskiem, Marshall Smith, czterokrotny zwycięzca British Fantasy Award. Jako Michael Marshall wydał trylogię Niewidzialni, a także powieści utrzymane w konwencji thrillerów spiskowych: Intruzi (na podstawie której powstał serial BBC), W otchłani zła.

więcej

Yann Martel

Yann Martel (ur. 1963 r. w Hiszpanii), kanadyjski pisarz. Dzieciństwo spędził w Kostaryce, Meksyku, Kanadzie i we Francji. W młodości podróżował po Turcji, Iranie i Indiach. Studiował w Ontario filozofię i imał się różnych zajęć (pracował w knajpach i na plantacjach). Po swoim debiucie literackim, zbiorze opowiadań, całkowicie poświęcił się pisaniu.

więcej

Alex Marwood

Alex Marwood (ur. 1962 r.) to pseudonim literacki uznanej brytyjskiej dziennikarki. Jej pierwsza powieść, Dziewczyny, które zabiły Chloe, została w 2013 roku nominowana w Wielkiej Brytanii do nagrody przyznawanej przez International Thriller Writers, a w Stanach Zjednoczonych zdobyła Edgar Allan Poe Award w kategorii Najlepsza Powieść 2014 roku. Przetłumaczona dotychczas na 17 języków, odniosła sukces porównywalny do Dziewczyny z pociągu.

więcej

Richard Mason

Richard Mason (ur. 1919 r., zm. 1997 r.), brytyjski pisarz i scenarzysta. W czasie wojny jako oficer RAF-u służył w Birmie i Indiach. Później wiele podróżował – m.in. po Afryce i Dalekim Wschodzie, którym był zafascynowany. Jest autorem scenariuszy do kilku znanych filmów, np. do Miasteczka jak Alice Springs. Pod koniec lat 60. osiadł na stałe w Rzymie, wycofał się z działalności literackiej i oddał swojej pasji – rzeźbiarstwu. Dorobek Masona obejmuje dwie powieści wydane pod pseudonimem John Lakin oraz cztery opublikowane pod własnym nazwiskiem.

więcej

Graham Masterton

Graham Masterton (ur. 1946 r. w Edynburgu), brytyjski pisarz zaliczany do grona najpopularniejszych autorów grozy. Zaczynał jako dziennikarz prasowy. Zanim rozpoczął karierę pisarską, pracował jako redaktor naczelny pism dla panów „Mayfair” i „Penthouse”. Swój pierwszy horror, Manitou, opublikował w połowie lat siedemdziesiątych. Książka momentalnie stała się bestsellerem i przyniosła mu międzynarodową sławę. Dwa lata po premierze na jej podstawie William Girdler postanowił nakręcić film. Rolę sympatycznego, nieco ekscentrycznego jasnowidza Harry’ego Erskine’a zagrał Tony Curtis, w Karen Tandy zaś wcieliła się Susan Strasberg. Masterton napisał łącznie blisko 60 powieści grozy, lecz jego dorobek literacki jest znacznie bogatszy i przekroczył już 100 tytułów.

więcej

Robert Matzen

Robert Matzen - amerykański pisarz specjalizujący się w biografiach gwiazd i filmowiec-dokumentalista.
Autor i współautor ośmiu książek, wśród najnowszych znajduje się trylogia „Hollywood in World War II” („Hollywood w czasie drugiej wojny światowej”), która ukazała się nakładem GoodKnight Books.

Robert Matzen specjalizuje się w biografiach gwiazd Hollywood, jego pracę znamionuje jednak zupełnie inne od tradycyjnego, nowatorskie podejście. Matzen, wykorzystując umiejętności opowiadania historii, które doskonalił jako twórca pełnometrażowych filmów dokumentalnych, umieszcza siebie, a wraz z sobą czytelnika, w samym sercu akcji, rzucając zupełnie nowe światło na postaci znanych osób, które obiera za obiekty swego zainteresowania.

Bohaterami jego książek byli już Carole Lombard i James Stewart. Najnowsza książka, „Audrey Hepburn. Tancerka ruchu oporu”,...

więcej