Sam Eastland

Sam Eastland (właśc. Paul Watkins, ur. 1965 r.), amerykański pisarz i nauczyciel. Absolwent Eton College i Uniwersytetu Yale. Autor dwóch książek niebeletrystycznych, w tym autobiograficznej Your God: An American Schoolboy in England, oraz dziewięciu powieści wydanych pod własnym nazwiskiem (swoją pierwszą książkę Night Over Day Over Night, która została nominowana do Nagrody Bookera, napisał w wieku szesnastu lat).

więcej

Michael Ennis

Micheal Ennis, amerykański pisarz. Ukończył historię na Berkeley w Kalifornii, wykładał historię sztuki na uniwersytecie w Austin. Zdobył liczne nagrody za prace non-fiction z dziedziny wojskowości, polityki i historii sztuki. Publikował między innymi w „Esquire”, „ARTnews” i „Architectural Digest”. Piękne oszustwo jest jego trzecią powieścią.

więcej

Albert Espinosa

Albert Espinosa (ur. 1973 r. w Barcelonie), hiszpański powieściopisarz, aktor, reżyser, scenarzysta i dramaturg. Aż dziesięć lat spędził w szpitalach, zmagając się z rakiem, w wyniku którego stracił nogę. Już w trakcie studiów pisał sztuki teatralne, m.in. autobiograficzny utwór, poruszający bolesny temat chorób nowotworowych u dzieci. Sławę zdobył jako aktor; za rolę w serialu Abuela de verano otrzymał nagrodę dla najbardziej obiecującego aktora roku. Jego scenariusze filmowe i utwory sceniczne (często sam je reżyseruje i w nich występuje) otrzymały wiele nagród i nominacji, nie tylko w Hiszpanii.

więcej

Karen Essex

Karen Essex, amerykańska pisarka, dziennikarka i scenarzystka amerykańska. Urodziła się w Nowym Orleanie, studiowała na Tulane University, Vanderbilt University i w Goddard College. Jest autorką pięciu powieści historycznych – Kleopatra, Królowa, Łabędzie Leonarda, Stealing Athena i Zakochany Drakula – przełożonych na 29 języków. Współautorka biografii Betty Page – pierwsza i jedyna dziennikarka, z którą zgodziła się rozmawiać ta najsłynniejsza amerykańska pin-up girl.

więcej

Nicholas Evans

Nicholas Evans (ur. 1950 r.), angielski pisarz i scenarzysta. Po ukończeniu prawa na Oksfordzie pracował jako dziennikarz w „Evening Chronicle”. Po trzech latach zrezygnował z posady i przeniósł się do telewizji. Jako producent i scenarzysta współtworzył programy o polityce, filmy dokumentalne i fabularne. Jego debiut literacki z 1995 roku, powieść Zaklinacz koni, znalazł się na listach bestsellerów całego świata, a sprzedaż sięgnęła 15 milionów egzemplarzy.

więcej