Lisa Gardner

Lisa Gardner – amerykańska autorka powieści kryminalnych. Urodziła się i wychowała w Oregonie, studiowała na Uniwersytecie Stanu Pensylwania.

Po opublikowaniu debiutanckiej książki, Mąż doskonały, która okazała się niesamowitym sukcesem, zajęła się pisaniem na pełny etat.

Dotychczas do księgarń trafiło dwadzieścia jej powieści, z których większość miesiącami zajmowała czołowe miejsca na liście bestsellerów „New York Timesa”. Sąsiad został uznany przez International Thriller Writers za Thriller Roku 2010 i nagrodzony francuską Grand prix des lectrices de „Elle”.

Książki Lisy Gardner ukazały się w ponad 30 krajach.

Autorka obecnie mieszka New Hampshire i kiedy nie pisze, zajmuje się ogrodem i zwierzętami, podróżuje lub wybiera się na piesze wędrówki.

więcej

Antonio Garrido

Antonio Garrido (ur. 1963 r.), hiszpański pisarz, wykładowca na politechnice w Walencji. Jego debiutancka powieść, Skryba, której akcja rozgrywa się w VIII wieku, za czasów panowania cesarza Karola Wielkiego, przetłumaczona na szesnaście języków, przyniosła pisarzowi międzynarodowy rozgłos. Za swoją kolejną książkę, Człowiek, który czytał umarłych, Garrido został wyróżniony w 2012 roku Premio Internacional de Novela Histórica Cidudad de Zaragoza, a w 2014 roku Prix Griffe Noire dla najlepszej powieści historycznej wydanej we Francji.

więcej

Tracey Garvis-Graves

Tracey Garvis-Graves (ur. 1968 r.), współczesna amerykańska pisarka. Zadebiutowała powieścią Na wyspie, która podbiła listy bestsellerów „New York Timesa”, „Wall Street Journal” oraz „USA Today” i została przetłumaczona na 31 języków. Mieszka w Des Moines z mężem, dwójką dzieci i suczką Chloe. Prowadzi bloga. Do tej pory opublikowała osiem książek.

więcej

Roberta Gately

Roberta Gately, amerykańska pielęgniarka i pisarka. Jej powieści, Szminka w Afganistanie i Bransoleta, powstały na kanwie doświadczeń, które zdobyła podczas misji humanitarnych w azjatyckich i afrykańskich krajach dotkniętych wojną. Roberta Gately pisze również do magazynu „Journal of Emergency Nursing” oraz do portalu BBC Worlds News Online.

więcej

Tess Gerritsen

Tess Gerritsen (ur. 1953 r.), amerykańska pisarka, z zawodu lekarz internista. Po studiach praktykowała w Honolulu na Hawajach. W 1987 roku opublikowała debiutancką powieść, ale kariera pisarska Gerritsen nabrała rozpędu w roku 1996, gdy ukazał się jej pierwszy thriller medyczny Dawca (prawa filmowe zakupił Paramount). Dzięki odniesionemu sukcesowi mogła zrezygnować z praktyki lekarskiej. W kolejnych latach ukazały się: Nosiciel, Grawitacja (milion dolarów za prawa filmowe!), Grzesznik, Sobowtór, Autopsja, Klub Mefista, Ogród kości, Mumia, Dolina umarłych i Milcząca dziewczyna. Stephen King uznał ją za najciekawszą autorkę thrillerów medycznych –  „Lepszą od Cooka, Palmera, a nawet Michaela Crichtona”.

więcej

Arthur Golden

Arthur Golden (ur. 1956 r.), amerykański pisarz, literaturoznawca, historyk sztuki i japonista. Ukończył Harvard College, ze specjalizacją w historii sztuki japońskiej, oraz Columbia University, gdzie uzyskał dyplom z historii Japonii. Jego opublikowana w 1997 roku debiutancka powieść, Wyznania gejszy, efekt dziesięciu lat pracy, odniosła ogromny sukces na całym świecie. Przez ponad dwa lata utrzymywała się w czołówce światowych list bestsellerów.

więcej

Leopoldo Gout

Leopoldo Gout (ur. 1972 r.), pisarz, malarz, reżyser i producent filmowy pochodzący z Meksyku. Wychowanek Central Saint Martin’s School of Art w Londynie – ukończył studia na kierunku sztuka współczesna; obecnie mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Zdarzało mu się współpracować z najpopularniejszym pisarzem w Stanach Zjednoczonych – Jamesem Pattersonem. Po sukcesie serii Geniusz Leopoldo Gout założył The Genius Foundation, która wraz z Uniwersytetem Arizony wspiera dzieci z ubogich regionów.

więcej

Imogen Hermes Gowar

Imogen Hermes Gowar (ur. 1988 r.), brytyjska pisarka. Studiowała archeologię, antropologię i historię sztuki. Dzięki stypendium Malcolma Baradbury’ego, zaczęła studiować kreatywne pisanie. Do napisania debiutanckiej powieści Syrena i pani Hancock zainspirowały ją artefakty, na które natknęła się, pracując jako muzealniczka. Książka ta natychmiast została dostrzeżona przez krytyków i nominowana do kilku ważnych nagród: Desmond Elliott Prize, MsLexia First Novel Competition, Deborah Rogers Foundation Writers’ Award oraz Women’s Fiction Prize.

więcej

Alena Graedon

Alena Graedon, amerykańska autorka urodzona w Karolinie Północnej. Ukończyła Brown University i program MFA na Uniwersytecie Columbia, gdzie również wykłada. Giełda słów to literacki debiut Graedon, przetłumaczony na 8 języków. Obecnie pisarka mieszka na Brooklynie.

więcej

Jean-Christophe Grange

Jean-Christophe Grangé (ur. 1961 r.), francuski pisarz, dziennikarz, scenarzysta – najchętniej nad Sekwaną czytany autor thrillerów, wydawany w 30 językach. Urodził się w 1961 roku w Paryżu. Swoją działalność zawodową rozpoczynał jako dziennikarz, publikując cykl reportaży naukowych w czasopiśmie „Le Figaro”. W 1994 roku zadebiutował powieścią Lot bocianów. Międzynarodową sławę przyniosła mu druga książka, Purpurowe rzeki, sprzedana w łącznym nakładzie 2 milionów egzemplarzy.

więcej