Jhumpa Lahiri

Jhumpa Lahiri (ur. 1967 r. w Londynie), amerykańska powieściopisarka i autorka opowiadań. Zadebiutowała w 1999 roku zbiorem Tłumacz chorób, za który w 2000 roku otrzymała Nagrodę Pulitzera. W 2003 roku wydała swoją pierwszą powieść, Imiennik, na podstawie której trzy lata później zrealizowano film o tym samym tytule. Kolejny zbiór opowiadań, Nieoswojona ziemia, ukazał się w 2008 roku.

więcej

Laura Lane & Ellen Haun

Laura Lane − autorka komedii, podcasterka, performerka i pisarka.
Pisze dla „People”, „McSweeney’s”, Belladonny, „New Yorker”, ESPN, „Esquire”, „Vanity Fair” i „Cosmopolitan”. Przedtem wydawała magazyn rozrywkowy. Spektakl i książka, której jest współautorką, This Is Why You’re Single (Dlatego jesteś singlem), zostały zakupione przez telewizję i były recenzowane w „New York Times”, „Washington Post” i „The Wall Street Journal”.

Ellen Haun − pisarka, aktorka i komiczka.
Zagrała nieszczęsną studentkę prawa, pannę Chapin, w spektaklu ABC How to Get Away with Murder.
Ellen jest współscenarzystką i odtwórczynią jednej z ról w serialu internetowym OMGHI i krótkim filmie No Limes.
Występowała w Sydney Opera House, Williamstown Theatre Festival i Actors Theatre of Louisville.
Stale występuje w Peoples...

więcej

Deborah Lawrenson

Deborah Lawrenson (ur. 1969 r.), brytyjska pisarka i dziennikarka. Dzieciństwo spędziła na ciągłych podróżach: mieszkała w Kuwejcie, Chinach, Belgii, Luksemburgu i w Singapurze. Studiowała literaturę angielską na Uniwersytecie Cambridge, a następnie była dziennikarką w popularnych angielskich magazynach: „Daily Mail”, „Mail on Sunday” i „Woman’s Journal”. Jest autorką siedmiu poczytnych powieści przetłumaczonych na 12 języków.

więcej

Michael Ledwidge

Michael Ledwidge (ur. 1971 r.), amerykański pisarz irlandzkiego pochodzenia. Autor kilkunastu powieści sensacyjnych, m.in. Before the Devil Knows You’re Dead oraz (z Jamesem Pattersonem) Negocjator, Szybki numer, Terror na Manhattanie, Najgorsza sprawa, Kłamstwo doskonałe, Zoo i Michael Bennett.

więcej

Linda Francis Lee

Linda Francis Lee, amerykańska powieściopisarka. Urodziła się i wychowała w Teksasie, ale mieszka w Nowym Jorku. Ukończyła Texas Technical University. W swoim dorobku ma 21 powieści obyczajowych i nominację do prestiżowej nagrody RITA w kategorii Najlepszy Romans Roku. Przełomową książką w karierze pisarki okazała się Diablica w klubie kobiet – bestseller w USA. Jej najnowsze powieści to Emily i Einstein oraz The Glass Kitchen.

więcej

Patrick Lee

Patrick Lee (ur. 1976 r.), autor scenariuszy filmowych oraz powieści – thrillerów z elementami science fiction. Rozgłos przyniósł mu Tunel, pierwsza cześć trylogii. Widmowa kraina jest jej drugim tomem. Patrick Lee mieszka w USA, w stanie Michigan.

więcej

Dennis Lehane

Dennis Lehane (ur. 1965 r.), amerykański pisarz, autor powieści kryminalnych oraz scenarzysta. Dorastał w Bostonie. Zanim stał się pełnoetatowym pisarzem, pracował jako opiekun niepełnosprawnych umysłowo i molestowanych dzieci, był także kelnerem, parkingowym, szoferem limuzyny, ekspedientem w księgarni i ładowaczem naczep. Jego pierwsza powieść, Wypijmy, nim zacznie się wojna, zdobyła w 1995 roku Shamus Award.

więcej

Pierre Lemaitre

Pierre Lemaitre (ur. 1951 r.), francuski pisarz oraz scenarzysta. Popularność – we Francji i za granicą – zdobył jako autor powieści kryminalnych, z których kilka ukazało się w Polsce. Szczególnie ważny dla kariery pisarza okazał się rok 2013, kiedy to jego kryminał Alex nagrodzono CWA International Dagger, a powieści Do zobaczenia w zaświatach, wykraczającej poza ramy gatunku uprawianego dotąd przez Lemaitre’a, przyznano najważniejsze francuskie wyróżnienie literackie – Nagrodę Goncourtów.

więcej

Frédéric Lenoir

Frédéric Lenoir (ur. 1962 r.), francuski filozof i socjolog religii. Autor i współautor licznych artykułów, esejów i rozpraw naukowych oraz ponad dwudziestu książek, także beletrystycznych. Spośród jego prac największy sukces komercyjny (50 tygodni na francuskich listach bestsellerów, nagroda Prix des Maisons de Presse) odniosła powieść Obietnica anioła z 2004 r., napisana wraz z Violette Cabesos. Lenoir był redaktorem popularnej, wydanej także w Polsce, Encyklopedii religii świata z 2001 roku.

więcej

Doris Lessing

Doris Lessing (ur. 1919 r., zm. 2013 r.), brytyjska pisarka, najstarsza laureatka Nagrody Nobla – w momencie jej otrzymania miała osiemdziesiąt osiem lat. Jury nazwało Lessing „epicką wyrazicielką kobiecych doświadczeń, która ze sceptycyzmem, żarem i wizjonerską siłą zgłębiła podzieloną cywilizację”. W Rodezji Południowej, dzisiejszym Zimbabwe, Lessing spędziła dzieciństwo i młodość. Jej proza jest głęboko autobiograficzna, a duża część powieści i opowiadań rozgrywa się w Afryce. Autorka poruszała tematy konfliktów kulturowych, rasizmu, nieustannej walki między indywidualnymi pragnieniami a obowiązkiem społecznym oraz sprzeczności między dobrem jednostki a dobrem ogółu.

więcej