Tom Harper

Tom Harper (właśc. Edwin Thomas, ur. 1977 r.), brytyjski autor powieści historycznych i sensacyjnych. Urodził się we Frankfurcie, wychowywał m.in. w Belgii i USA. Studiował historię na Oksfordzie, tam też działał w grupie teatralnej. Pod własnym nazwiskiem Edwin Thomas wydał trylogię o wojnach napoleońskich. Pod pseudonimem Tom Harper napisał trzy powieści o pierwszych wyprawach krzyżowych – Mozaika cieni, Rycerze krzyża i Siege of Heaven – oraz pięć thrillerów, m.in. Zagadka katakumb i The Orpheus Desent.

więcej

Thomas Harris

Thomas Harris (ur. 1940 r.), współczesny amerykański pisarz, scenarzysta i dziennikarz, twórca postaci literackiej Hannibala Lectera, kanibala i seryjnego mordercy. Swój warsztat zawodowy doskonalił najpierw jako reporter kryminalny w prowincjonalnym dzienniku w Teksasie, a później jako pracownik nowojorskiej agencji prasowej Associated Press. Dorobek literacki Harrisa obejmuje pięć powieści kryminalnych powstałych w latach 1975–2006 – Czarna niedziela, Czerwony smok, Milczenie owiec, Hannibal i Hannibal. Początek – które weszły już do kanonu tego gatunku. Wszystkie zostały zekranizowane.

więcej

Robert Harris

Robert Harris (ur. 1957 r.), brytyjski pisarz, dziennikarz i komentator polityczny, wyróżniony tytułem Felietonisty Roku. Absolwent wydziału literatury angielskiej Uniwersytetu w Cambridge. Pracował jako reporter telewizji BBC, dziennikarz prasowy i komentator polityczny w brytyjskich dziennikach „The Observer”, „Sunday Times” i „The Daily Telegraph”.

Harris jest autorem kilku światowych bestsellerów, napisanych w konwencji thrillera powieści nawiązujących do wydarzeń z historii starożytnego Rzymu (Pompeje, Cycero, Spisek i Dyktator), drugiej wojny światowej oraz współczesnej polityki. Cztery z nich (Vaterland, Enigma, Archangielsk i Autor widmo) zostały zekranizowane, m.in. przez Romana Polańskiego.

więcej

Stephen Hawking

Stephen Hawking (ur. 1942 r., zm. 2018 r.), brytyjski astrofizyk, kosmolog i fizyk teoretyk. W latach 1979–2009 profesor matematyki w katedrze Lucasa na Uniwersytecie Cambridge, dyrektor Centrum Kosmologii Teoretycznej na tejże uczelni. Honorowy członek Royal Society of Arts. Autor licznych prac naukowych z dziedziny kosmologii i grawitacji kwantowej, głównie dotyczących fizyki czarnych dziur, oraz kilku książek popularnonaukowych, m.in. Krótkiej historii czasu, Wszechświata w łupince orzecha i Wielkiego projektu.

więcej

Donna Hay

Donna Hay (ur. 1971 r.), dziennikarka, autorka książek kucharskich, australijska ikona sztuki kulinarnej. Jej wielokrotnie nagradzane książki sprzedały się na całym świecie w ponad 4 milionach egzemplarzy. Donna Hay pokazuje nowoczesne zastosowanie tradycyjnych domowych receptur i udowadnia, że przygotowywanie posiłków może relaksować i sprawia przyjemność. W swoich książkach i programach telewizyjnych wyznacza wzorce i inspiruje nowe pokolenia kucharzy, a jej potrawy smakują równie dobrze, jak wyglądają!

więcej

Sarah Haywood

Sarah Haywood - brytyjska pisarka, z wykształcenia prawniczka. Po latach pracy w zawodzie zdecydowała się spełnić marzenia z dzieciństwa i zostać pisarką. Z wyróżnieniem ukończyła studia kreatywnego pisania i zadebiutowała świetnie przyjętą powieścią Kaktus.
Lubi czytać i wędrować po górach. Czas wolny spędza na rozwiązywaniu łamigłówek...
Mieszka w Liverpoolu z mężem, dwoma synami i dwoma rudymi kotami.
Obecnie pracuje nad drugą powieścią.

więcej

Joseph Heller

Joseph Heller (ur. 1923 r., zm. 1999 r.), jeden z najwybitniejszych pisarzy amerykańskich XX wieku. W trakcie II wojny światowej służył jako bombardier w 488. Dywizjonie stacjonującym na Korsyce; uczestniczył w misjach bojowych nad Francją i Włochami. Po zwolnieniu ze służby ukończył New York University; studiował literaturę amerykańską na Columbia University i angielską na Oxfordzie. W latach 50. pracował w działach reklamy czasopism „Time”, „Look” i „McCall’s”, publikował opowiadania.

więcej

Erica Heller

Erica Heller (ur. 1952 r.), córka Josepha Hellera, autora Paragrafu 22. Copywriterka, konsultantka kreatywna i pisarka. Publikowała w „The New York Observer” i w „The Huffington Post”. Mieszka w Nowym Jorku. Wspomnienia Eriki o sławnym ojcu Tu spał Yossarian. Kiedy Joseph Heller był ojcem, a życie – paragrafem 22 w 2011 roku wyróżniono Nagrodą Krytyków „New York Times Book Review”.

więcej

Börge Hellström

Anders Roslund (ur. 1961 r.) i Börge Hellström (ur. 1957 r., zm. 2017 r.), dwóch szwedzkich autorów, którzy zasłynęli serią powieści kryminalnych odznaczających się wyjątkowym realizmem opisywanych zdarzeń. Roslund to znany dziennikarz i reporter specjalizujący się w tematyce społecznej i kryminalnej, szef redakcji informacyjnej telewizji publicznej. Hellström był jednym z założycieli organizacji na rzecz zapobiegania przestępczości, a także moderatorem debat o szwedzkim systemie penitencjarnym.

więcej

Toni Hill

Toni Hill (ur. 1966 r. w Barcelonie), pisarz, redaktor i tłumacz literacki, z wykształcenia psycholog. Całe życie zawodowe związany z branżą wydawniczą. Jego dorobek translatorski obejmuje przekłady na język hiszpański powieści takich autorów, jak: David Sedaris, Jonathan Safran Foer i Rabih Alameddine. Wielki fan Agathy Christie. Jest autorem trzech powieści kryminalnych: Lato martwych zabawek (przełożonej na 17 języków), Pięknych samobójców i Kochanków z Hiroszimy.

więcej