Beth O'Leary

Beth O'Leary, absolwentka filologii angielskiej, zaczynająca swoją karierę w wydawnictwie publikującym książki dla dzieci. Mieszka na przedmieściach Londynu, swoją pierwszą powieść napisała w podmiejskim pociągu. Teraz jest pełnoetatową powieściopisarką, która jeśli akurat nie pisze, na pewno czyta coś porywającego, owinięta kocem,

więcej

Chigozie Obioma

Chigozie Obioma – najpopularniejszy, obok Chimamandy Ngozi Adichie, i niewątpliwie najbardziej utalentowany pisarz pochodzenia nigeryjskiego, mieszkający i tworzący w Stanach Zjednoczonych, którego powieści wydawane się na całym świecie w 30 językach.

Chigozie, jako jedyny spośród dwanaściorga rodzeństwa, zdobył wyższe wykształcenie – ukończył Międzynarodowy Uniwersytet na Cyprze oraz uniwersytet stanowy w amerykańskim Michigan.Jego debiut literacki, Rybacy, uhonorowano m.in. NAACP Image Award za wybitne dzieło literackie napisane przez debiutującego autora, ta doskonała książka zapewniła mu też miejsce w finale Nagrody Bookera za 2015 rok. Orkiestra mniejszości, również nominowana do Bookera, jest jego drugą powieścią. Autor jest jednym z dwóch pisarzy w historii, nominowanym do Nagrody Bookera z każdą z napisanych przez...

więcej

Thomas Olde Heuvelt

Holenderski pisarz, autor siedmiu książek, który debiutancką powieść wydał w wieku zaledwie 19 lat.

W 2015 roku jako pierwszy autor nieanglojęzyczny otrzymał za jedno ze swoich opowiadań prestiżową Hugo Award. Rok później odniósł międzynarodowy sukces powieścią HEX, która została opublikowana w ponad 25 krajach, zdobyła uznanie m.in. Stephena Kinga i jest obecnie adaptowana na serial przez Gary’ego Daubermana, scenarzystę pracującego przy filmach Annabelle i To.

Thomas Olde Heuvelt mieszka w Holandii oraz południowej Francji i jest zapalonym alpinistą.

więcej

Michael Ondaatje

Michael Ondaatje (ur. 1943 r.), kanadyjski pisarz i poeta. Urodził się na Cejlonie (obecnie Sri Lanka), w rodzinie o bardzo zróżnicowanym pochodzeniu, mającej korzenie portugalskie, holenderskie, tamilskie i syngaleskie. W 1954 przeprowadził się z matką do Anglii, w 1962 osiadł na stałe w Kanadzie. Michael Ondaatje jest laureatem Nagrody Bookera, otrzymał ją w 1992 roku za powieść Angielski pacjent. Za tę sama powieść pisarz otrzymał w 2018 roku Złotego Bookera, czyli wyróżnienie dla najlepszej nagrodzonej powieści w 50-letniej historii statuetki.

więcej