Laurie Frankel

Laurie Frankel, amerykańska pisarka mieszkająca z mężem, synem i owczarkiem border collie w Seattle. Autorka trzech powieści: Atlas miłości, Na razie żegnaj i This Is How It Always Is. Jej książki przetłumaczono już na 25 języków, wykupiono też prawa do ich ekranizacji telewizyjnych i kinowych. Laurie Frankel jest zdobywczynią Washington State Book Award oraz współzałożycielką Seattle7Writers – organizacji non profit wspierającej czytelnictwo i piśmiennictwo na północno-zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

więcej

Tana French

Tana French (ur. 1973 r.), współczesna irlandzka pisarka. Urodziła się w USA, wychowywała w Irlandii, we Włoszech oraz w Malawi. W Dublinie mieszka od 1990 roku, tam też ukończyła teatrologię i kierunek aktorski w Trinity College. Od 1997 roku jest zawodową aktorką, należy też do zespołu Purple Heart Theatre Company. Ma na swoim koncie prestiżowe nagrody literackie: Edgar Allan Poe Award (w kategorii Najlepsza Powieść Roku), Anthony Award, Macavity Award, Barry Award i Irish Crime Fiction Award.

więcej

Nell Freudenberger

Nell Freudenberger (ur. 1975 r. w Nowym Jorku), amerykańska pisarka, absolwentka Harvardu. O swoich podróżach po Azji pisała na łamach „New Yorkera”, „Travel & Leisure”, „Salon” i „The Telegraph Magazine”, recenzowała też książki dla „New Yorkera”, „New York Timesa” oraz „Vogue’a”. Jej krótkie formy literackie publikowały magazyny „Granta”, „The Paris Review” i „New Yorker”.

więcej

Robin Furth

Robin Furth (ur. 1965 r.), pisarka i poetka amerykańska. Związana zawodowo z amerykańskim gigantem rozrywkowym, firmą Marvel – jest współautorką m.in. cyklu komiksowego Mroczna Wieża. Przez pięć lat była osobistą asystentką Stephena Kinga. Ma na swoim koncie nominacje do najważniejszych nagród literackich w dziedzinie fantastyki (Locusa) oraz komiksu (Eisnera i Harveya). Była konsultantką przy kinowej produkcji Mroczna Wieża w reżyserii Nikolaja Arcela z 2017 roku.

więcej