Tom Phillips

Tom Phillips, dziennikarz i pisarz brytyjski, redaktor internetowego serwisu Full Fact, cenionej brytyjskiej niezależnej organizacji zajmującej się sprawdzaniem faktów https://fullfact.org/ Wcześniej był dyrektorem wydawniczym brytyjskiej wersji serwisu BuzzFeed, gdzie dzielił swój czas między bardzo poważne relacjonowanie poważnych spraw... i robieniem zupełnie niepoważnych żartów.

Należał do grupy komediowej, pracował w telewizji i w Parlamencie, a nawet założył gazetę (fatalna porażka!). Studiował archeologię i antropologię, a także historię i filozofię nauki w Cambridge – i jest miło zaskoczony, że przy pisaniu tej książki skorzystał z wiedzy zdobytej na wszystkich tych kierunkach.

więcej

Massimiliano Pieraccini

Massimiliano Pieraccini (ur. 1968 r. w toskańskim Arezzo) studiował we Florencji, obecnie wykłada fizykę na wydziale inżynieryjnym tamtejszego Uniwersytetu Santa Marta. Jego debiut literacki, Anomalia, stał się sensacją wydawniczą, jeszcze zanim się ukazał, a o prawa do wydania tej powieści walczyły dwa największe włoskie wydawnictwa – Mondadori i Rizzoli.

więcej

Jim Powell

Jim Powell, brytyjski pisarz. Ukończył historię na Cambridge, następnie przez dziesięć lat pracował w agencjach reklamowych. W 1983 roku założył własną firmę zajmującą się produkcją ceramiki. Równocześnie aktywnie działał w polityce, organizując kampanie wyborcze, a nawet startując (bez powodzenia) w wyborach w Coventry. Gdy sytuacja ekonomiczna zmusiła go do zamknięcia firmy, utrzymywał się z udzielania porad biznesowych.

więcej

Douglas Jerome Preston

Douglas Jerome Preston (ur. 1956 r. w Cambridge), amerykański pisarz, twórca techno thrillerów i horrorów, pisanych głównie z Lincolnem Childem. Karierę pisarza zaczął w Amerykańskim Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku. Samodzielnie napisał kilka powieści, a także książki z gatunku literatury faktu, dotyczące m.in. historii południowo-zachodnich stanów USA. Preston pisuje dla czasopism: „Smithsonian”, „The Atlantic Monthly” i „The New Yorker”.

więcej

Lissa Price

Lissa Price (ur. 1950 r.), amerykańska pisarka, autorka bestsellerowych thrillerów futurystycznych dla młodzieży. Jej debiutancka powieść Starter ukazała się w ponad 30 krajach. W Polsce książka zdobyła nominację w plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Sci-fi. Sieć księgarń Barnes & Noble uznała ją za najlepszą książką dla młodzieży 2012 roku. We Francji i Niemczech zaliczono ją do dziesięciu najciekawszych książek 2012 roku. Starterowi przyznano również niemiecką nagrodę Eselsohr dla najlepszej książki w kategorii Powieść dla Młodzieży oraz holenderską nagrodę Crimezone dla najlepszego thrillera dla młodzieży.

więcej

Philip Pullman

Philip Pullman (ur. 1946 r. w Norwich), wykładowca literatury angielskiej, wybitny i wielokrotnie nagradzany autor książek dla dzieci i młodzieży. Dzieciństwo i młodość upłynęły mu na licznych podróżach, w czasie których zbierał najciekawsze historie z różnych stron świata. Jego najsławniejszym dziełem jest trylogia Mroczne materie, należąca już do klasyki literatury XX wieku. Przez dziennik „The Times” został uznany za jednego z 50 najwybitniejszych pisarzy brytyjskich.

więcej

Mario Puzo

Mario Puzo (ur. 1920 r., zm. 1999 r.), prozaik amerykański urodzony w Nowym Jorku w niezamożnej rodzinie włoskich imigrantów. Debiutował w 1955 roku powieścią Mroczna arena. Jego najbardziej znaną książką jest wydany w 1969 roku Ojciec Chrzestny – saga o amerykańskiej rodzinie mafijnej, sprzedana w USA w nakładzie ponad 20 milionów egzemplarzy, przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Głośną, nagrodzoną Oscarami, filmową adaptację powieści z wielkimi kreacjami Marlona Brando i Ala Pacino, zrealizował Francis Ford Coppola. Na kanwie książki powstały także filmy Ojciec Chrzestny II i Ojciec Chrzestny III, do których Puzo napisał scenariusze.

więcej

Thomas Pynchon

Thomas Pynchon (ur. 1937 r.), jeden z najwybitniejszych współczesnych amerykańskich pisarzy, jest regularnie wymieniany wśród kandydatów do Nagrody Nobla. Do najbardziej znanych z jego ośmiu powieści należą Tęcza grawitacji, Wada ukryta i W sieci. Pisuje również opowiadania, eseje oraz recenzje książek (głównie dla „New York Timesa”). Jako człowiek Pynchon, który obsesyjnie strzeże swojej prywatności, pozostaje dla dziennikarzy i czytelników wielką zagadką.

więcej