Dublerka

B.A. Paris/ Sophie Hannah/ Clare Mackintosh/ Holly Brown

Tytuł oryginału: THE UNDERSTUDY
Tłumaczenie: Maria Olejniczak-Skarsgard
Liczba stron: 384
Format: 135 x 205 mm
ISBN: 978-83-8215-076-6
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 29 lipca 2020

Wiem, co zrobiłaś

Wiem, kim jesteś

Znam cię

Najbardziej prestiżowa akademia sztuk scenicznych w Londynie.

Główna rola w szkolnym przedstawieniu może otworzyć drogę do kariery.

Cztery dziewczyny, dotąd tworzące zgraną paczkę, stają się konkurentkami.

I piąta, która wydaje się najgroźniejsza, nie tylko jeśli chodzi o wynik rywalizacji.

Ale tak naprawdę to ich matki startują w wyścigu szczurów i nie cofną się przed niczym.

A każda ma swoje tajemnice – mniej lub bardziej niewinne… a niektóre nawet mordercze.

Matki

Kendall – żona Hollywoodu, która pragnie rozpocząć nowe życie w Londynie. Carolyn – profesor prawa, w skrytości marząca o zupełnie innej karierze. Elise – skupiona wyłącznie na swojej firmie. Bronnie –idealna gospodyni domowa. Nie mogłyby się bardziej różnić. Ale łączy jej jedno: wszystkie walczą o dobro własnych córek, choć każda rozumie je po swojemu.

Córki

Ruby – niestabilna psychicznie intrygantka. Jess – wyjątkowo utalentowana. Sadie – mająca najmniejsze szanse na sukces. Bel – marzenie wszystkich rodziców. Podobnie jak ich matki, różnią się między sobą, a jednak trzymają się razem. Choć w przeszłości doszło między nimi do poważnych konfliktów, które je podzieliły, wybaczyły sobie.  Najbardziej prestiżowa w Londynie szkoła sztuk scenicznych jest jednak miejscem, gdzie ambicje dziewcząt ścierają się w sposób, który może skończyć się tragicznie.

Ta nowa

Jej pojawienie się miało załagodzić relacje między czwórką uczennic. Tymczasem konflikty eskalują do tego stopnia, że zagraża to już nie tylko zdrowiu psychicznemu dziewcząt, ale też ich życiu.

Ktoś sieje terror i szkoła zaczyna przypominać kłębowisko żmij.

B.A. Paris

Autorka bestsellerowych thrillerów i powieści psychologicznych, czterokrotnie nominowana do Bestsellera Empiku za najlepiej sprzedającą się książkę z literatury zagranicznej, dwukrotnie nominowana także do Goodreads Choice Award w kategorii kryminału i thrillera. Jej debiutancka powieść Za zamkniętymi drzwiami tylko w Wielkiej Brytanii sprzedała się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy. Jej książki przetłumaczono na ponad 40 języków.

Clare Mackintosh

Nagradzana brytyjska autorka thrillerów, które cieszą się popularnością także w Polsce. Jej książki osiągnęły status bestsellera „Sunday Timesa” i zostały przetłumaczone na ponad 30 języków. Zanim na pełen etat zajęła się pisaniem, pracowała w policji.

Sophie Hannah

Uznana brytyjska pisarka, której książki zostały wydane w 27 krajach. Laureatka National Book Award za najlepszy kryminał. Ma na koncie dwie ekranizacje swoich książek. Pisze thrillery, została też wyznaczona przez wnuka Agathy Christie do kontynuowania dzieła jego babki – Hannah jest autorką kilku książek o nowych przygodach Herculesa Poirot.

Holly Brown

Amerykańska autorka thrillerów, która na co dzień prowadzi własny gabinet psychoterapii. Jej książki zyskały uznanie na Zachodzie, ale nie zostały dotąd wydane w Polsce. Autorka szczególnie dba o wątki konfliktów psychologicznych między bohaterkami, o których pisze.

Premierze książki towarzyszyć będzie także serial audio w gwiazdorskiej obsadzie. Dublerka to produkcja, w której głos został oddany wybitnym polskim autorkom. W rolach głównych pojawią się Anna Dereszowska (Elise), Paulina Holtz (Kendall), Małgorzata Lewińska (Bronnie) oraz Maria Seweryn (Carolyn). To wyjątkowy projekt Empik Go i Wydawnictwa Albatros, za którego produkcję odpowiada Monika Rawicka i Paweł Heba. Premiera w aplikacji 29 lipca.

więcej

Recenzje

Czytałam tę książkę z przyjemnością, jak każdy rasowy thriller obyczajowy, pełny napięcia i psychologicznych niuansów. Z krwistymi, prawdziwymi postaciami, bohaterkami o wielkiej pasji. Może nie każdą z nich dało się lubić, ale z pewnością żadnej nie brakowało przekonującej motywacji w działaniu. Zakończenie także zaskakuje. Choć życie to nie teatr, jednak rządzi się podobnymi do sceny regułami: jest prolog, zawiązanie akcji, punkt kulminacyjny i zakończenie. Nierzadko zupełnie inne niż oczekiwaliśmy. Ogromnie polecam Państwu „Dublerkę”. Nie zawiedziecie się na tej pozycji, niezwykle udanym eksperymencie czterech autorek. Ręce same składają się do oklasków. Brawo! Autor, autor, autor, autor (to na cześć wszystkich pisarek)!

Agnieszka Krawczyk, Zbrodnicze siostrzyczki

Rozwiązywanie zagadek to jedna z największych przyjemności czytelników thrillerów, więc lektura Dublerki będzie dla nich prawdziwą gratką. Przy tak napisanej historii nic nie wydaje się proste, a kolejne sekrety mieszają w głowie. Podczas lektury miałam niejednokrotnie wrażenie, że czytam scenariusz do naprawdę dobrego serialu! Jeśli więc cztery Panie, które zdecydowały się na współpracę przy tworzeniu tej powieści, będą chciały spróbować ponownie, znajdą we mnie wyczekującą na premierę czytelniczkę. Ten eksperyment był naprawdę rewelacyjnym pomysłem i zakończył się sukcesem, który będzie z pewnością cieszył książkoholików na całym świecie. Naprawdę wielkie gratulacje!

Klaudia Kobylańska, GoodBuk

Cztery autorki kryminałów i jedna wspólna powieść – to mógłby być przepis na katastrofę. Ale ten kwartet pisarek poradził sobie z zadaniem koncertowo!

Alison Flood, „The Guardian”

Inne z tej serii