Dylemat

B.A. Paris

Tytuł oryginału: THE DILEMMA
Tłumaczenie: Magdalena Słysz
Liczba stron: 352
Format: 135 x 205 mm
ISBN: 978-83-8125-893-7
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 11 marca 2020

Jak daleko się posuniesz, by zapewnić osobie, którą kochasz, kilka dodatkowych godzin szczęścia?

Czterdzieste urodziny Livii zapowiadają się wyjątkowo hucznie, o wiele bardziej spektakularnie, niż mogłoby wyglądać jej wesele, którego zresztą nigdy nie miała…

Na przyjęciu zjawią się wszyscy, na których jej zależy, za wyjątkiem córki, Marnie, która studiuje zagranicą. I chociaż Livia kocha Marnie, skrycie cieszy się, że jej nie będzie. Gdy tylko przyjęcie się skończy, Livia zamierza wyjawić swojemu mężowi, Adamowi, sekret dotyczący Marnie. Na razie jednak chce cieszyć się szczęśliwymi chwilami z rodziną.

Adam chce, żeby przyjęcie Livii było idealne, dlatego w tajemnicy planuje sprowadzić Marnie do domu. To ma być jego wielka urodzinowa niespodzianka. I wtedy dowiaduje się o czymś strasznym… Musi powiedzieć Livii. Ale jak mógłby zepsuć jej ten dzień – jest taka szczęśliwa, a goście już zaczęli się schodzić…

Nowa, zaskakująca powieść autorki bestsellerów Za zamkniętymi drzwiami oraz Na skraju załamania

więcej

Recenzje

Najnowsza, czwarta już powieść B.A. Paris to także thriller psychologiczny. Tym razem zamiast pierwszoosobowej narracji są jednak równoległe relacje dwojga małżonków. Dwie skrajnie różne perspektywy patrzenia na kilka zdarzeń i tajemnic. Idealna rodzina i krąg przyjaciół okażą się nie do końca idealni. Zanim jednak rozwinie się ten kłębek niedopowiedzeń, mniejszych i większych kłamstw, B.A. Paris niczym maszyna do rezonansu odsłoni to, co widzą, robią, myślą, czują bohaterowie.

Marta Bratkowska, KSIĄŻKI. Magazyn do czytania

B. A. Paris rzadko zaskakuje mnie w finałach swoich powieści, a mimo to chętnie po nie sięgam. Pewnie dlatego, że przykłada duża wagę do portretów psychologicznych postaci i kreuje wiarygodne historie, pełne emocji. I potrafi wciągnąć mnie w nie wciągnąć. Warto!

Maria Olecha-Lisiecka, Dziennik Zachodni

O, jak ja czekałam na kolejną powieść B.A Paris! Pochłonęłam ją w jedno popołudnie - dała mi do myślenia, ale również wycisnęła łzy na finale. Niezwykły psychologiczny obraz związku dwojga ludzi, pełnego wzlotów i upadków, które jeszcze bardziej scementowały ich relacje. To fantastyczna opowieść o relacjach rodzinnych i partnerskich, o więziach przyjaźni i dylematach, z którymi człowiek musi się zmierzyć w życiu. Polecam gorąco!!!

Anna Ciesielska, Anna - moje książki

Wszyscy mamy pisarzy, których lubimy i w ciemno sięgamy po każdą ich książkę. U mnie jest podobnie, a B.A. Paris zdecydowanie należy do tego grona. Każdą powieścią udaje jej się na tyle wzbudzić moją ciekawość, że zapominam o otaczającym świecie i przez moment żyję wyłącznie życiem bohaterów. Bardzo podobały mi się jej wcześniejsze thrillery, bo ten gatunek jest mi czytelniczo najbliższy, ale z równie wielką przyjemnością przeczytałam „Dylemat”, w którym autorka postawiła przede wszystkim na wyrazisty rys psychologiczny swoich bohaterów i relacje międzyludzkie. „Dylemat“ zadowoli wszystkich, którzy takich właśnie elementów poszukują, a przy tym potrafią docenić powolną, ale skłaniającą do własnych przemyśleń historię. Polecam!

Ewa Suchoń, Zbrodnia w bibliotece

Zawsze jestem pod wrażeniem, kiedy pisarz potrafi na ponad dwustu stronach opisać tylko jeden dzień. To niezwykła sztuka, nawet wliczając retrospekcje z przeszłości. Kilkanaście godzin opisanych w taki sposób, że czuć jest jednocześnie normalność, ale i niesamowite napięcie, że zaraz, za moment coś się wydarzy. Tym razem Paris postanowiła pójść w całkiem innym kierunku i wyszło jej to na dobre!

Agata Kot, O mamo i córko

Powiem Wam, ze dawno książka nie wzbudziła we mnie takich emocji i oczekiwania - jak właśnie „Dylemat”. Potrzebowałam paczki chusteczek, bo łzy leciały mi ciurkiem. Książka nakłania do refleksji, zatrzymania się na chwilę i docenienia tego, co ważne. Jak dla mnie w ocenie 10/10!

Roksana Babral, Urwisy i mama

Bardzo dawno nie wylałam tyle łez nad książką! Robi wrażenie! Nie spodziewałam się, że wywoła u mnie aż tyle emocji. Czytajcie! Ale z naprawdę sporym zapasem chusteczek pod ręką!

Martyna Chmiel, Kryminał na talerzu

Nie znajdziecie tutaj szybkich zwrotów akcji lecz pełne emocji sceny. Książka poruszy Was do granic możliwości. Autorka pokazała tą książką, co jej w duszy gra. Ja od sobie mogę powiedzieć, że zdecydowanie polecam!

Patrycja Kołaczyk, Instagram

Pięknie napisana opowieść o miłości i stracie. Pozostanie ze mną na długo.

Louise Jensen

Co za książka… absolutnie nie da się jej odłożyć!

Sam King

Powieść, która pozostanie z tobą długo po przewróceniu ostatniej strony.

HC Warner

Rozdzierająca serce, prowokująca do myślenia, naładowana emocjami…

Roz Watkins

Inne z tej serii