Teraz zaśniesz

C.L. Taylor

Tytuł oryginału: THE SLEEP
Tłumaczenie: Anna Dobrzańska
Liczba stron: 400
Format: 135 x 205 mm
ISBN: 978-83-8125-621-6
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 3 lipca 2019

Siedmioro obcych. Siedem sekretów. Jedno zabójcze kłamstwo.

Anna marzy o tym, by zasnąć. Ale wyniszczająca bezsenność, lęki i prześladujące ją wspomnienia tamtej straszliwej nocy sprawiają, że to niemożliwe.

Gdyby tylko nie czuła się tak winna...

Aby uciec od dręczącej ją przeszłości, Anna przyjmuje posadę w hotelu na odległej szkockiej wyspie Rum. Kiedy jednak dołącza do niej siedmioro gości, to, co zdawało się ratunkiem przed światem, zamienia się w śmiertelnie przerażający koszmar.

Każdy z gości, którzy zatrzymali się w hotelu Bay View, skrywa jakąś tajemnicę. Nikt nie mówi prawdy o tym, kim jest i dlaczego znalazł się w tym miejscu. Wśród siedmiorga nieznajomych jest morderca.

Ma innych na oku.

Ktoś położy się spać i nigdy więcej się nie obudzi...

więcej

Recenzje

Czytelnik w mgnieniu oka zostaje wciągnięty w fabułę, dzięki czemu ma poczucie, że w pewnym sensie sam staje się uczestnikiem całego spisku. C.L. Taylor wabi nas, każdym zdaniem i prowadzi narrację w taki sposób, że ciężko się nawet na chwilę oderwać od całej historii. Jej styl pisania sprawia, że czujemy się jakbyśmy byli dokładnie w tym miejscu i czasie, o którym właśnie opowiada i razem z bohaterami przeżywamy wszystkie wydarzenia. Żaden czytelnik na pewno „teraz nie zaśnie” – powieść tak bardzo wciąga, że nie sposób jej odłożyć przed poznaniem zakończenia.

Magdalena Liszka, Kulturatka.pl

Efektowny, mroczny, żywiołowo napisany thriller. Trzyma przy lekturze!

Dariusz Pawłowski, Dziennik łódzki

Pierwsze zdanie, niczym robak na wędce, chwyta czytelnika w pułapkę, z której nie wypuści go i nie pozwoli zasnąć. C.L. Taylor dozuje tajemnice. Gra na emocjach. Podsuwa błędne tropy. Komplikuje, pozornie rozwiązane już historie. Wszyscy zachowują się dziwnie. Każdy jest podejrzany i ma coś do ukrycia. Jest coś klaustrofobicznego w tej przestrzeni. Coś strasznego w ludziach uwięzionych na wyspie. Autorka z wprawą myli pogonie. Trudno domyślić się przyczyny ciągu strasznych wypadków i motywów działania zabójcy. „Teraz zaśniesz” to dobra lektura na wakacje. Najlepiej nad morzem. Niekoniecznie w Szkocji. Podczas sztormu jednak, jedynie dla ludzi o mocnych nerwach…

Margota Kott, Zbrodnia w bibliotece

Powieść C.L. Taylor, dzięki temu, że jest sprawnie napisana i umiejętnie łączy klasyczne motywy, znakomicie sprawdza się jako typowa literatura rozrywkowa. Fabuła wciąga, akcja raz przyspiesza, a raz zwalnia, główna bohaterka chwilami irytuje, sztorm przybiera na sile, atmosfera się zagęszcza … Napiszę jeszcze tylko, że kartki samie się przewracają i niech to będzie najlepsza rekomendacja.

Tomasz Radochoński, Nowalijki

Klaustrofobiczna i fascynująca!

Karin Slaughter

Wiele thrillerów określa się jako fascynujące, ale ten rzeczywiście taki jest. Odważnie napisany i trzymający w napięciu – wprost nie sposób oderwać się od lektury. Mroczny i emocjonujący, wypełniony zagadkowymi postaciami. Tą powieścią C.L. Taylor zdobędzie całą armię nowych wielbicieli. Co za niesamowita, wspaniała książka!

Miranda Dickinson

Wciągająca, skomplikowana, przerażająca – jedna z najlepszych powieści, jakie kiedykolwiek czytałam.

Julie Cohen

Fanów C.L. Taylor czeka wielka uczta – to jej najlepsza, jak dotąd, powieść.

Clare Mackintosh

Powieści C.L Taylor zawsze trafiają na moją listę książek, które koniecznie muszę przeczytać. Ta autorka jest absolutnie niezawodna, a jej nowa powieść jest inteligentna, poruszająca i mroczna, dokładnie taka, jak trzeba. To książka warta milion dolarów, nic więc dziwnego, że thrillery C.L. Taylor sprzedały się już w milionowym nakładzie.

Sarah Pinborough

Pochłonęłam ją w weekend! Co za niesamowicie wciągająca, świetnie napisana i niepokojąca powieść!

Lisa Hall

Choć autorka sięga po niezwykle popularne motywy, to jednocześnie bardzo zręcznie nimi żongluje, tworząc intrygującą fabułę. Odpowiednio stopniuje napięcie, miesza szyki i zwodzi czytelnika na manowce. Czegóż chcieć więcej od literatury rozrywkowej?

Tomasz RAdochoński, Nowalijki

Kup teraz
swiatksiazki.pl
14.99 zł
37.50 zł
Oszczędzasz 22.51 zł
Idź do sklepu »

Inne z tej serii