Noc, kiedy umarła

Jenny Blackhurst

Tytuł oryginału: THE NIGHT SHE DIED
Tłumaczenie: Anna Dobrzańska
Liczba stron: 416
Format: 135 x 205 mm
ISBN: 978-83-8125-733-6
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 18 września 2019

To był najszczęśliwszy dzień w jej życiu. Co więc sprawiło, że skoczyła?

Tej nocy stała na klifie i patrzyła w dół, na fale, tak jak dziesiątki razy wcześniej. Ale tym razem było inaczej – miała na sobie suknię ślubną, na rozwianych blond włosach welon i… tym razem skoczyła.

Świadkowie stali na tyle blisko, że wszystko widzieli, nie zdążyli jednak jej zatrzymać. Policja prowadziła poszukiwania – bez skutku. Evie Bradley przepadła, a jej ciało zmyły fale morza.

I tylko jedna osoba wie, dlaczego. Jej najlepsza przyjaciółka, Rebecca. Miesiąc po tej tragedii zdruzgotana Rebecca dostaje wiadomość: Mogłaś mnie uratować. Ale umarli nie mówią ani nie piszą… Kto więc wciąga Rebeccę i męża Evie, Richarda, w chorą grę oskarżeń i iluzji? I, na litość boską, dlaczego?

więcej

Recenzje

Siłą thrillerów "domestic noir" Jenny Blackhurst są wciągająca fabuła, emocje, jakie wywołuje u czytelnika oraz portrety psychologiczne postaci. Tym razem autorka postawiła na rozbudowaną warstwę obyczajową. Jenny Blackhurst doskonale wie, w jakim gatunku pisze książki. I choć trzyma się kilku żelaznych zasad w nim panujących, każdy jej thriller jest inny nie tylko za sprawą fabuły i nowej historii opowiadanej czytelnikom, ale i konstrukcji powieści. Nowy thriller Blackhurst czyta się szybko. Autorka sprawnie pisze, umiejętnie budując napięcie, czemu służą krótkie rozdziały. Dla miłośników thrillerów "domestic noir" to lektura obowiązkowa.

Maria Olecha Lisiecka, Dziennik Zachodni

Jenny Blackhurst wpuszcza nas do świata pełnego knowań, manipulacji i skrywanych żalów. Jej bohaterowie coraz mocniej plątają się w sieci swoich kłamstw, łapiąc w nią również czytelników. Podczas lektury „Nocy, kiedy umarła” należy mieć się na baczności, bo można stać się postronną ofiarą rywalizacji między piekielnie inteligentnymi kobietami. Jenny Blackhurst z niesamowitą łatwością przychodzi przykucie uwagi czytelnika i utrzymanie zaciekawienia do samego końca. Wiarygodne, pełnowymiarowe postacie i liczne twisty to największe zalety jej powieści. Dzięki nim „Noc, kiedy umarła” okazuje się zapewniającą sporą dawkę ekstremalnych emocji powieścią. Po jej lekturze zrozumiecie, że wasze pokręcone relacje z bliskimi, wcale nie są tak pokręcone jak wam się wydawało.

Rafał Christ, Zbrodnia w bibliotece

„Noc, kiedy umarła" Jenny Blackhurst pozostaje gdzieś w połowie drogi pomiędzy thrillerem a powieścią domestic noir. To oparta na naprawdę niezłym pomyśle wciągająca książka, której autorka stopniowo odsłania przed czytelnikami kolejne rodzinne tajemnice bohaterów. Akcja powieści toczy się wartko, całość czyta się szybko, a autorka koncentruje się na zaskakiwaniu czytelników. Atutem powieści może być jej kameralność, osadzenie w gronie rodziny (kilku rodzin), w konkretnym miejscu i czasie. Dzięki temu można w tę historię uwierzyć, wnikliwy czytelnik znajdzie też wskazówki, prowadzące go do finału i ostatecznego rozwiązania intrygi.

Sławomir Krępa, Granice.pl

Wybitny i wyjątkowy thriller z porażającym zakończeniem!

B.A.Paris

Blackhurst świetnie pisze, bez trudu trzyma nas w napięciu od pierwszej do ostatniej strony!

Rachel Abbott

Utalentowana pisarka i mistrzyni w swoim rzemiośle!

Amanda Jennings

Skrupulatnie skonstruowana fabuła, trzymająca w napięciu akcja i mroczny klimat – taka jest "Noc, kiedy umarła". Jestem absolutnie zachwycona!

Susi Holiday

Tę książkę będzie się czytało pod ławką na nudnych wykładach, w drodze do pracy, w podróży na wakacje… Jest po prostu uzależniająca!

C.R. Myers

Szatańsko pogmatwana historia pełna tajemnic i zwrotów akcji, od której nie mogłem się oderwać. Jenny Blackhurst jest nową królową thrillera psychologicznego!

Mason Cross

Wciągnęła mnie od pierwszej strony i trzymała w ekscytującej niepewności aż do samego końca.

Clare Douglas

Kup teraz
swiatksiazki.pl
23.50 zł
37.90 zł
Oszczędzasz 14.40 zł
Idź do sklepu »

Inne z tej serii