Noc, kiedy umarła

Jenny Blackhurst

Tytuł oryginału: THE NIGHT SHE DIED
Tłumaczenie: Anna Dobrzańska
Liczba stron: 416
Format: 135 x 205 mm
ISBN: 978-83-8125-733-6
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 18 września 2019

To był najszczęśliwszy dzień w jej życiu. Co więc sprawiło, że skoczyła?

Tej nocy stała na klifie i patrzyła w dół, na fale, tak jak dziesiątki razy wcześniej. Ale tym razem było inaczej – miała na sobie suknię ślubną, na rozwianych blond włosach welon i… tym razem skoczyła.

Świadkowie stali na tyle blisko, że wszystko widzieli, nie zdążyli jednak jej zatrzymać. Policja prowadziła poszukiwania – bez skutku. Evie Bradley przepadła, a jej ciało zmyły fale morza.

I tylko jedna osoba wie, dlaczego. Jej najlepsza przyjaciółka, Rebecca. Miesiąc po tej tragedii zdruzgotana Rebecca dostaje wiadomość: Mogłaś mnie uratować. Ale umarli nie mówią ani nie piszą… Kto więc wciąga Rebeccę i męża Evie, Richarda, w chorą grę oskarżeń i iluzji? I, na litość boską, dlaczego?

więcej

Recenzje

Jenny Blackhurst wpuszcza nas do świata pełnego knowań, manipulacji i skrywanych żalów. Jej bohaterowie coraz mocniej plątają się w sieci swoich kłamstw, łapiąc w nią również czytelników. Podczas lektury „Nocy, kiedy umarła” należy mieć się na baczności, bo można stać się postronną ofiarą rywalizacji między piekielnie inteligentnymi kobietami. Jenny Blackhurst z niesamowitą łatwością przychodzi przykucie uwagi czytelnika i utrzymanie zaciekawienia do samego końca. Wiarygodne, pełnowymiarowe postacie i liczne twisty to największe zalety jej powieści. Dzięki nim „Noc, kiedy umarła” okazuje się zapewniającą sporą dawkę ekstremalnych emocji powieścią. Po jej lekturze zrozumiecie, że wasze pokręcone relacje z bliskimi, wcale nie są tak pokręcone jak wam się wydawało.

Rafał Christ, Zbrodnia w bibliotece

Wybitny i wyjątkowy thriller z porażającym zakończeniem!

B.A.Paris

„Noc, kiedy umarła" Jenny Blackhurst pozostaje gdzieś w połowie drogi pomiędzy thrillerem a powieścią domestic noir. To oparta na naprawdę niezłym pomyśle wciągająca książka, której autorka stopniowo odsłania przed czytelnikami kolejne rodzinne tajemnice bohaterów. Akcja powieści toczy się wartko, całość czyta się szybko, a autorka koncentruje się na zaskakiwaniu czytelników. Atutem powieści może być jej kameralność, osadzenie w gronie rodziny (kilku rodzin), w konkretnym miejscu i czasie. Dzięki temu można w tę historię uwierzyć, wnikliwy czytelnik znajdzie też wskazówki, prowadzące go do finału i ostatecznego rozwiązania intrygi.

Sławomir Krępa, Granice.pl

Blackhurst świetnie pisze, bez trudu trzyma nas w napięciu od pierwszej do ostatniej strony!

Rachel Abbott

Utalentowana pisarka i mistrzyni w swoim rzemiośle!

Amanda Jennings

Skrupulatnie skonstruowana fabuła, trzymająca w napięciu akcja i mroczny klimat – taka jest "Noc, kiedy umarła". Jestem absolutnie zachwycona!

Susi Holiday

Tę książkę będzie się czytało pod ławką na nudnych wykładach, w drodze do pracy, w podróży na wakacje… Jest po prostu uzależniająca!

C.R. Myers

Szatańsko pogmatwana historia pełna tajemnic i zwrotów akcji, od której nie mogłem się oderwać. Jenny Blackhurst jest nową królową thrillera psychologicznego!

Mason Cross

Wciągnęła mnie od pierwszej strony i trzymała w ekscytującej niepewności aż do samego końca.

Clare Douglas

Kup teraz
swiatksiazki.pl
24.43 zł
37.90 zł
Oszczędzasz 13.47 zł
Idź do sklepu »

Inne z tej serii