NIEZNAJOMI

C.L. Taylor

Tytuł oryginału: THE STRANGERS
Tłumaczenie: Anna Esden-Tempska
Liczba stron: 384
Format: 135x205 mm
ISBN: 978-83-8215-292-0
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 10 lutego 2021

Kolejny thriller autorki miliona sprzedanych książek, który znalazł się w pierwszej dziesiątce bestsellerów „Sunday Timesa”

Troje zwykłych ludzi, którzy nie mają pojęcia, że jest ktoś czwarty.

Ktoś, kto wciągnie ich w swój misterny morderczy plan.

A może znajdą się w nim przypadkowo?

Ursula, żyjąca z poczuciem, że to przez nią zginął jej ukochany, próbuje ratować maltretowaną przez męża kobietę.

Alice najwyraźniej nie ma szczęścia w miłości ­ – z chwilą gdy poznaje nowego mężczyznę, ktoś zaczyna ją prześladować. A może to właśnie on za tym stoi?

Gareth wciąż wierzy w odnalezienie zaginionego przed laty ojca, zwłaszcza kiedy do domu zaczynają przychodzić dziwne kartki pocztowe.

Tych troje się nie zna. Choć ich drogi przecinają się w mieście, w którym ostatnio znikają ludzie, pozostają sobie obcy… Aż do pewnego wieczoru, kiedy razem znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. I będą musieli połączyć siły, żeby przeżyć.

więcej

Recenzje

W przyszłości trójka nieznajomych stawi razem czoła niebezpieczeństwu, więc w teraźniejszości każdy staje się podejrzanym. Finał nowego thrillera C. L. Taylor „Nieznajomi” czyta się na bezdechu.

Sylwia Skorstad, Republika Kobiet

Jeżeli powieść nosi tytuł „Nieznajomi”, to pewne jest to, że drogi tytułowych obcych sobie ludzi w pewnym momencie opowieści się przetną. I tak właśnie dzieje się w najnowszej książce C.L. Taylor – brytyjskiej pisarki, której powieści „Teraz zaśniesz” i „Zanim powróci strach” zrobiły w Polsce furorę. Częściowo na pewno dlatego, że Taylor ukończyła psychologię i dzięki temu jej bohaterowie wydają się bardziej wiarygodni, a ich motywacje – uzasadnione. Choć jednak „Nieznajomi” to solidna psychologiczna robota, powieść jest przede wszystkim thrillerem. I Taylor nie pozwoli czytelnikowi o tym zapomnieć. Czyta się to – jak pozostałe powieści pisarki – błyskawicznie, fabuła intryguje od pierwszego rozdziału, a bohaterowie wydają się znajomi. Nie dlatego, że twórczość Taylor jest wtórna, po prostu udało jej się uchwycić ludzkie wady, które wielu z nas może rozpoznać u swoich znajomych. Albo u siebie.

Marta Górna, Gazeta Wyborcza

Przewrotna intryga. Doskonały thriller!

„Daily Mail”

Nie mogłam się oderwać od tej książki.

Shari Lapena, autorka Niechcianego gościa

Prawdziwa łamigłówka! Trzy tak bardzo różniące się osoby. Co może ich łączyć?

Goodreads

Kup teraz
swiatksiazki.pl
26.00 zł
39.90 zł
Oszczędzasz 13.90 zł
Idź do sklepu »

Inne z tej serii