DZIEWCZYNY, KTÓRE ZABIŁY CHLOE

Alex Marwood

Tytuł oryginału: THE WICKED GIRLS
Tłumaczenie: Magdalena Koziej
Liczba stron: 448
Format: 135 x 205 mm
ISBN: 978-83-8125-596-7
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 30 marca 2015

Trzy dziewczynki poznały się rano.

Wieczorem pozostały tylko dwie. Z rękami splamionymi krwią.

Bel i Jade, dwie jedenastolatki, skazano za zabicie małej dziewczynki. Osadzone w dwóch różnych zakładach poprawczych, zostały na zawsze napiętnowane.

Obie żałują, że kiedykolwiek się spotkały. Po dwudziestu pięciu latach dziennikarka Kirsty Lindsay podczas zbierania materiałów do artykułów o serii morderstw w podupadającym nadmorskim kurorcie spotyka sprzątaczkę Amber Gordon. Po raz pierwszy od dnia, który na zawsze odmienił ich życie.

Muszą zrobić wszystko, by nie odkryto ich dawnej tożsamości i nie zrujnowano tego, co każda z nich z takim trudem budowała… na kłamstwie. Ale przeszłość upomni się o swoje, a ich trop zwietrzą nie tylko żądne sensacji brukowce, lecz także psychopatyczny zabójca.

więcej

Recenzje

Genialnie zakomponowane… z niewiarygodną dawką emocji… Książka, po której długo nie można się otrząsnąć.

Val McDermid

Nagroda Edgara, którą nagrodzona została książka, jest całkowicie zasłużona.

Piotr Pocztarek, MoviesRoom.pl

Niesamowita książka. Wdziera się gdzieś głęboko pod skórę, zostaje w umyśle i zaczyna się dopiero w momencie, w którym kończymy lekturę. Intrygujące i przyciągające mroczną siłą. Polecam!

Jarosław Czechowicz, Krytycznym okiem

Miłośnicy inteligentnej literatury popularnej powinni zainteresować się zarówno tym tytułem, jak i samą autorką, której kolejna powieść jest już w drodze.

Tomasz Radochoński, Nowalijki

Ileż to już thrillerów w blurbach reklamowało się Stephenem Kingiem? Ileż okładek wspierało się symbolami prestiżowych nagród? Powieść Alex Marwood ma jedno i drugie, ale tego nie potrzebuje. Jej treść przemawia wystarczająco mocno i dosadnie.

Łukasz Radecki, Dzika Banda

Autorka bardzo dobrze skonstruowała fabułę, długo wodząc czytelnika za nos i nie zdradzając za szybko, kto zabił, dlaczego i czy na pewno fakty są takie, na jakie wyglądają? A nie wyglądają, co dociera do czytelnika dopiero w finale.

Tomasz Radochoński, Nowalijki

Debiut Alex Marwood to kapitalna powieść, która w swoim gatunku zdecydowanie wychyla się przed szereg; to także powieść, która sprawia, że z niecierpliwością będę wyczekiwał kolejnych dzieł Brytyjki.

Przemek Kowalski, Głos kultury

Kup teraz
swiatksiazki.pl
25.00 zł
37.90 zł
Oszczędzasz 12.90 zł
Idź do sklepu »

Inne z tej serii