NOCNY FILM

Marisha Pessl

Tytuł oryginału: NIGHT FILM
Tłumaczenie: Rafał Lisowski
Liczba stron: 768
Format: 135 x 205 mm
ISBN: 978-83-6578-134-5
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 2 sierpnia 2017

W tej historii nie ma ani jednego kłamstwa.

Nie ma też jednej prawdy.

Tajemnicza dziewczyna znika w mroku nocy. Ogarnięty obsesją dziennikarz rusza za tematem. Rozpoczyna się psychodeliczna gra tajemnic i iluzji, która może kosztować go życie.

W mokrą październikowa noc dziewczyna długo patrzy w dół pustego szybu windy towarowej, aż wreszcie skacze. Dla policji to oczywiste samobójstwo, dla Scotta McGratha, byłego dziennikarza śledczego, to temat, który pomoże mu wrócić na szczyt.

Dziewczyna była córką bohatera ostatniego reportażu Scotta, Stanislasa Cordovy, reżysera horrorów. Człowieka, który zrobiłby wszystko, byle tylko zatrzymać swoje trupy w szafie. Na przykład zniszczyłby karierę obiecującego dziennikarza śledczego, gdyby ten zaczął węszyć wokół jego tajemnic.

Scott wie, że nikt, kto miał związek z Cordovą, nie może zrobić niczego „tak po prostu”. Nawet umrzeć. Dlatego rozpoczyna śledztwo, w którym każde odkrycie pociąga za sobą więcej pytań… A Scott uważa, ze odpowiedzi znajdzie w ukrytej wśród lasów w górach Adirondack posiadłości reżysera.

więcej

Recenzje

Hipnotyzujące… Rzeczywistość i akcja, życie i sztuka – wszystko zmieszane nie tylko w Nocnym filmie Cordovy, ale przede wszystkim w Nocnym filmie Pessl.

Vanity Fair

Inne „bestsellery” mogą zazdrościć jej energii, a przeciętni pisarze mogą marzyć o talencie Pessl do kreowania wyrazistych postaci.

Joe Hill

Wspaniałe dzieło nieskrępowanej wyobraźni, tajemnicze i zawracające w głowie.

Dean Baquet

Obłąkańczo sprytne… Ta powieść byłaby koszmarem Edgara Allana Poe… Przegapisz swój przystanek, przypalisz kolację, a w nocy nie będziesz chciał wyłączyć światła…

The Washington Post

Czarująca i zachwycająca. Inteligentny thriller-majstersztyk. Poza pozostałymi zaletami, jest to książka po prostu inna niż wszystkie.

The Boston Globe

Bardzo głęboko przemyślana książka. Czytasz, jakbyś był sprinterem biegnącym ile sił w nogach do zakończenia, które będzie cię prześladować jeszcze przez wiele dni.

New York

Kup teraz
swiatksiazki.pl
28.69 zł
42.90 zł
Oszczędzasz 14.21 zł
Idź do sklepu »

Inne z tej serii