KTOŚ TU KŁAMIE

Jenny Blackhurst

Tytuł oryginału: SOMEONE IS LYING
Tłumaczenie: Maria Frąc
Liczba stron: 384
Format: 135 x 205 MM
ISBN: 978-83-8125-958-3
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 6 maja 2020

Ktoś wie, że to nie był wypadek.
Ktoś wie, że popełniono zbrodnię.

Minął rok, odkąd Erica Spencer zginęła w wyniku tragicznego wypadku. Wydaje się, że nikt w Severn Oaks już nie pamięta o dramatycznym wydarzeniu, które wstrząsnęło tą małą społecznością. Do czasu, gdy do sieci trafia zapowiedź serii podcastów zatytułowanych „Prawda o Erice”. Ich autor zapowiada, że ujawnią, co tak naprawdę wydarzyło się na halloweenowym przyjęciu, podczas którego Erica... została zamordowana.

Podejrzanych jest sześcioro, a autor nagrań obiecuje w ostatnim z nich zdemaskować mordercę. Ponieważ każdy kolejny podcast skupia się na innym podejrzanym, mieszkańców Severn Oaks zaczyna ogarniać niepokój, a gdy jedna z wytypowanych osób ginie – wybucha panika. Uciekła? Jest winna? Grozi jej niebezpieczeństwo? Kiedy napięcie rośnie, sąsiedzi zwracają się przeciwko sobie. Zwłaszcza, że każdy z nich ukrywa jakiś sekret. A jeden z nich już ma na koncie morderstwo…

więcej

Recenzje

Jenny Blackhurst ma lekkie pióro, potrafi bawić się gatunkiem, nie unika niespodziewanych zwrotów akcji i chyba lubi kreować skomplikowane relacje rodzinno – towarzyskie. A także z przyjemnością wodzi za nos czytelnika, podrzucając mu tu i tam tropy – oczywiście najczęściej mylne. Lubię taką formułę powieści gatunkowej i chyba dlatego Ktoś tu kłamie to dla mnie lektura na jedno długie popołudnie. Zgrabnie napisana, dynamicznie opowiedziana, stanowi przyjemną i lekką rozrywkę.

Tomasz Radochoński, Nowalijki

I takie kryminały lubię najbardziej! Z pomysłem, a jednocześnie zakorzenione w klasyce. Wszystko odpowiednio dobrane i pogmatwane w stopniu co najmniej zadowalającym. Te piętrzące się dowody i komplikacje, te zależności i spadające maski... Bawiłem się świetnie przez całą lekturę.

Łukasz Radecki, prozaik, recenzent, publicysta, muzyk, poeta, redaktor, od lat związany z polską sceną horroru i science fiction

Jeśli szukacie lekkiej, przyjemnej powieści kryminalnej, z dobrze poprowadzoną intrygą i mnóstwem sekretów, które wychodzą na wierzch, jak dżdżownice po deszczu, "Ktoś tu kłamie" to lektura w sam raz dla Was.

Agnieszka Satława, Mechaniczna kulturacja

„Ktoś tu kłamie”, to świetny, potoczyście napisany thriller obyczajowy. Tutaj nic nie dzieje się bez przyczyny i zmierza do logicznego wyjaśnienia. Przy lekturze nie sposób się znudzić, bo Blackhurst potrafi przykuć uwagę czytelnika. Przy tym w tej powieści jest coś więcej – refleksja nad ludzką naturą, motywacjami i sekretami, które każdy z nas ukrywa. Bo nie czarujmy się – każdy z nas trochę kłamie, każdy ma jakieś tajemnice. Czy mordercze? Dowiemy się, gdy wyjdą na jaw!

Agnieszka Krawczyk, Zbrodnicze Siostrzyczki

Mroczna i zaskakująca – literacka uczta dla miłośników thrillerów.

Alex Marwood

Wielkie kłamstewka w realiach brytyjskich przedmieść.

Red Magazine

Doskonale skonstruowana opowieść o ludzkich słabościach. Autorka igra z czytelnikiem, a w końcu pozbawia go tchu, serwując niemożliwe do przewidzenia zakończenie.

Crime Hub

Kup teraz
swiatksiazki.pl
25.50 zł
38.90 zł
Oszczędzasz 13.40 zł
Idź do sklepu »

Inne z tej serii