Michel Rostain

Michel Rostain (ur. 1942 r.), francuski filozof, muzyk, reżyser teatralny i operowy, a także prozaik i eseista. Kawaler Orderu Zasługi za osiągnięcia na polu kultury i sztuki. Po ukończeniu studiów filozoficznych prowadził zajęcia z psychologii klinicznej na Uniwersytecie Paryskim. W 1978 roku założył własny teatr muzyczny. W latach 1995–2008 był dyrektorem Sceny Narodowej w Quimper. Jego dorobek artystyczny obejmuje 39 przedstawień dramatycznych i muzycznych oraz libretta do kilkunastu oper. Jest autorem książek Syn (Nagroda Goncourtów 2011 za debiut powieściowy) i L'Etoile et la vieille.

więcej

Howard Roughan

Howard Roughan, zanim został pisarzem, pracował jako copywriter i dyrektor kreatywny w agencji reklamowej na Manhattanie. Debiutował w 2001 thrillerem The Up and Comer. Choć książka nie osiągnęła sukcesu komercyjnego, zebrała wiele pochlebnych recenzji i została dostrzeżona przez Michaela Douglasa, który zdecydował się kupić prawa filmowe. W 2004 roku Roughan opublikował Obietnice kłamstwa, a następnie, wspólnie z Jamesem Pattersonem, Miesiąc miodowy, Ostrzeżenie i Rejs, sprzedane w milionowych nakładach.

więcej

Anders Rydell

Anders Rydell (ur. 1982 r.), pisarz i dziennikarz, redaktor naczelny magazynu „Konstnären”. Autor książek non-fiction. Regularnie publikuje na łamach czasopism „Veckans Affärer”, „Icon” i „Fokus”.

więcej