Rachel Winters

Rachel Winters –  brytyjska pisarka i dziennikarka, singielka mieszkająca w Londynie. Ukończyła studia magisterskie z zakresu kreatywnego pisania, a w czasie studiów i tuż po nich pracowała jako dziennikarka-freelancerka dla lokalnych gazet i magazynów internetowych – redagowała między innymi rubrykę o rzemiośle i pisała cotygodniowe felietony o zwierzętach domowych (choć sama nie ma żadnego). To nie jest mylne wrażenie – jej życie przypomina z grubsza życie Carrie Bradshow, bohaterki serialu „Sex w wielkim mieście”.

Rachel lubi piesze wędrówki po kraju, uwielbia zgiełk dużych miast i głęboko wierzy, że jest niewiele problemów, których nie da się rozwiązać w gronie przyjaciół przy kieliszku wina. Obecnie jest redaktorką w Orion Books.

więcej

Tom Wolfe

Tom Wolfe (ur. 1930 r., zm. 2018 r.), czołowy amerykański prozaik i eseista, autor non-fiction novels, czyli fabularyzowanych reportaży, stawiany przez krytyków obok Johna  Updike’a, Normana Mailera i Johna Irvinga. Ukończył Uniwersytet Washington&Lee, na Yale uzyskał doktorat z historii. Przez wiele lat był dziennikarzem „New York Herald Tribune” i „Washington Post”. Jest m.in. autorem fabularyzowanej biografii Kena Keseya Próba kwasu w elektrycznej oranżadzie, reportażu o pierwszych amerykańskich kosmonautach S-kadra, zbioru esejów Hooking Up, a także głośnych powieści Fajerwerki próżności (sfilmowanej z Tomem Hanksem w roli głównej) i Facet z zasadami.

więcej

Robert Ziębiński

Robert Ziębiński (ur. 1978 r.), pisarz, dziennikarz, redaktor naczelny polskiej edycji „Playboya”, specjalista od popkultury. Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracował i publikował w takich tytułach prasowych jak „Tygodnik Powszechny”, „Gazeta wyborcza”, „Rzeczpospolita”, „Przekrój”, „Newsweek”, „Nowa Fantastyka”. Pomysłodawca i właściciel kulturalnego serwisu Dzikabanda.pl. Autor powieści i opowiadań, a także pierwszej polskiej książki o Stephenie Kingu Sprzedawca strachu.

 

więcej