Phillip Margolin

Phillip Margolin (ur. 1944 r.), amerykański pisarz, autor thrillerów prawniczych. Ukończył uniwersytet w Waszyngtonie z dyplomem z zarządzania, na uniwersytecie w Nowym Jorku studiował prawo. Przez ponad dwadzieścia lat prowadził prywatną praktykę prawniczą. Od 1996 roku jest pełnoetatowym pisarzem – autorem powieści dla dorosłych i młodzieży oraz opowiadań.

więcej

Michael Marshall

Michael Marshall (ur. 1965 r. w Wielkiej Brytanii), autor opowiadań, minipowieści i powieści science fiction publikowanych pod jego pełnym nazwiskiem, Marshall Smith, czterokrotny zwycięzca British Fantasy Award. Jako Michael Marshall wydał trylogię Niewidzialni, a także powieści utrzymane w konwencji thrillerów spiskowych: Intruzi (na podstawie której powstał serial BBC), W otchłani zła.

więcej

Yann Martel

Yann Martel (ur. 1963 r. w Hiszpanii), kanadyjski pisarz. Dzieciństwo spędził w Kostaryce, Meksyku, Kanadzie i we Francji. W młodości podróżował po Turcji, Iranie i Indiach. Studiował w Ontario filozofię i imał się różnych zajęć (pracował w knajpach i na plantacjach). Po swoim debiucie literackim, zbiorze opowiadań, całkowicie poświęcił się pisaniu.

więcej

Alex Marwood

Alex Marwood (ur. 1962 r.) to pseudonim literacki uznanej brytyjskiej dziennikarki. Jej pierwsza powieść, Dziewczyny, które zabiły Chloe, została w 2013 roku nominowana w Wielkiej Brytanii do nagrody przyznawanej przez International Thriller Writers, a w Stanach Zjednoczonych zdobyła Edgar Allan Poe Award w kategorii Najlepsza Powieść 2014 roku. Przetłumaczona dotychczas na 17 języków, odniosła sukces porównywalny do Dziewczyny z pociągu.

więcej

Richard Mason

Richard Mason (ur. 1919 r., zm. 1997 r.), brytyjski pisarz i scenarzysta. W czasie wojny jako oficer RAF-u służył w Birmie i Indiach. Później wiele podróżował – m.in. po Afryce i Dalekim Wschodzie, którym był zafascynowany. Jest autorem scenariuszy do kilku znanych filmów, np. do Miasteczka jak Alice Springs. Pod koniec lat 60. osiadł na stałe w Rzymie, wycofał się z działalności literackiej i oddał swojej pasji – rzeźbiarstwu. Dorobek Masona obejmuje dwie powieści wydane pod pseudonimem John Lakin oraz cztery opublikowane pod własnym nazwiskiem.

więcej

Graham Masterton

Graham Masterton (ur. 1946 r. w Edynburgu), brytyjski pisarz zaliczany do grona najpopularniejszych autorów grozy. Zaczynał jako dziennikarz prasowy. Zanim rozpoczął karierę pisarską, pracował jako redaktor naczelny pism dla panów „Mayfair” i „Penthouse”. Swój pierwszy horror, Manitou, opublikował w połowie lat siedemdziesiątych. Książka momentalnie stała się bestsellerem i przyniosła mu międzynarodową sławę. Dwa lata po premierze na jej podstawie William Girdler postanowił nakręcić film. Rolę sympatycznego, nieco ekscentrycznego jasnowidza Harry’ego Erskine’a zagrał Tony Curtis, w Karen Tandy zaś wcieliła się Susan Strasberg. Masterton napisał łącznie blisko 60 powieści grozy, lecz jego dorobek literacki jest znacznie bogatszy i przekroczył już 100 tytułów.

więcej

Robert Matzen

Robert Matzen - amerykański pisarz specjalizujący się w biografiach gwiazd i filmowiec-dokumentalista.
Autor i współautor ośmiu książek, wśród najnowszych znajduje się trylogia „Hollywood in World War II” („Hollywood w czasie drugiej wojny światowej”), która ukazała się nakładem GoodKnight Books.

Robert Matzen specjalizuje się w biografiach gwiazd Hollywood, jego pracę znamionuje jednak zupełnie inne od tradycyjnego, nowatorskie podejście. Matzen, wykorzystując umiejętności opowiadania historii, które doskonalił jako twórca pełnometrażowych filmów dokumentalnych, umieszcza siebie, a wraz z sobą czytelnika, w samym sercu akcji, rzucając zupełnie nowe światło na postaci znanych osób, które obiera za obiekty swego zainteresowania.

Bohaterami jego książek byli już Carole Lombard i James Stewart. Najnowsza książka, „Audrey Hepburn. Tancerka ruchu oporu”,...

więcej

Peter May

Peter May (ur. 1951 r. w Glasgow), ceniony szkocki pisarz i scenarzysta. Zanim wydał swą pierwszą powieść The Reporter, utrzymywał się z dziennikarstwa, pisując dla dzienników „The Scotsman” i „Glasgow Evening Times”. W wieku dwudziestu jeden lat zdobył tytuł Szkockiego Dziennikarza Roku. W 1978 roku rozpoczął pracę w BBC. Jest autorem kilkuset scenariuszy seriali i widowisk telewizyjnych. Ten etap kariery zawodowej zakończył w 1996 roku i poświęcił się wyłącznie pisaniu książek. Jego dorobek literacki obejmuje ponad 20 powieści kryminalnych, za które otrzymał m.in. francuskie Prix Intramuros, Inter CE oraz przyznawaną przez czytelników Prix des Lecteurs.

więcej

Annalena McAfee

Annalena McAfee (ur. 1952 r.), dziennikarka z ponadtrzydziestoletnim stażem, autorka dwóch powieści dla dorosłych oraz książek dla dzieci. Prowadziła dział poświęcony literaturze i sztuce w dzienniku „Financial Times”; pisała recenzje teatralne dla „Evening Standard”. Założyła „Guardian Review” i przez sześć lat była tam redaktorką. Była jurorką prestiżowych nagród literackich, między innymi prestiżowej The Orange Prize. Prywatnie jest żoną brytyjskiego pisarza Iana McEwana, którego poznała w 1997 roku, kiedy przeprowadzała z nim wywiad.

więcej

Carson McCullers

Carson McCullers (ur. 1917 r., zm. 1967 r.), uznawana za autorkę, która przeniknęła tajemnicę ludzkiej egzystencji i spenetrowała najciemniejsze głębie samotności. Studiowała pisarstwo na uniwersytetach w Nowym Jorku, debiutowała fragmentami prozy autobiograficznej w czasopiśmie „Story”. W wieku dwudziestu lat poślubiła początkującego pisarza Reevesa McCullersa (rozeszli się, a potem ponownie wzięli ślub; w 1953 roku Reeves popełnił samobójstwo). Trzy lata później opublikowała swą najsłynniejszą powieść Serce to samotny myśliwy.

więcej