Toni Hill

Toni Hill (ur. 1966 r. w Barcelonie), pisarz, redaktor i tłumacz literacki, z wykształcenia psycholog. Całe życie zawodowe związany z branżą wydawniczą. Jego dorobek translatorski obejmuje przekłady na język hiszpański powieści takich autorów, jak: David Sedaris, Jonathan Safran Foer i Rabih Alameddine. Wielki fan Agathy Christie. Jest autorem trzech powieści kryminalnych: Lato martwych zabawek (przełożonej na 17 języków), Pięknych samobójców i Kochanków z Hiroszimy.

więcej

Joe Hill

Joe Hill (ur. 1972 r.), amerykański powieściopisarz i autor opowiadań. Debiutował w 1997 roku opowiadaniem The Lady Rests. Jego pierwsza książka, zbiór opowiadań Upiory XX wieku, która ukazała się w 2006 roku, została entuzjastycznie przyjęta zarówno przez czytelników, jak i krytykę i zdobyła prestiżowe Bram Stocker Award oraz British Fantasy Award. Bram Stocker Award przyznano również Hillowi za jego pierwszą powieść, Pudełko w kształcie serca. Prawa do jej ekranizacji zakupił Warner Bros, jeszcze zanim została wydana w roku 2007.

więcej

Victoria Hislop

Victoria Hislop (ur. 1959 r.), współczesna brytyjska pisarka, absolwentka Oksfordu. Po ukończeniu studiów pracowała w wydawnictwie, agencji reklamowej i PR oraz jako copywriterka dla gazet i czasopism. Dziennikarstwem zajęła się po urodzeniu syna. Współpracowała m.in. z „The Guardian”, „High Life”, „The Times”, „The Daily Telegraph”, „She”, „Woman & Home”. Wydana w 2005 roku Wyspa – debiut literacki Hislop – stała się sensacją wydawniczą na rzadko spotykaną skalę.

więcej

Andrew Hodges

Andrew Hodges (ur. 1949 r. w Londynie), angielski matematyk zajmujący się między innymi teorią twistorów, autor książek i prac popularnonaukowych. Działacz zapoczątkowanego w latach siedemdziesiątych ruchu wyzwolenia gejów. Autor monumentalnej biografii jednego z najwybitniejszych matematyków XX wieku, Alana Turinga.

więcej

Paul Hoffman

Paul Hoffman (ur. 1953 r.), brytyjski pisarz fantasy i scenarzysta filmowy. Po ukończeniu anglistyki na Oksfordzie imał się różnych zajęć, był m.in. gońcem, nauczycielem i cenzorem filmowym. Jest autorem trzech scenariuszy i pięciu powieści, w tym trylogii Lewa Ręka Boga.

więcej

Alice Hoffman

Jedna z ukochanych powieściopisarek Ameryki. Urodziła się w Nowym Jorku i dorastała na Long Island. Autorka trzydziestu powieści – pierwszą z nich napisała w wieku 21 lat, gdy studiowała na Uniwersytecie Stanforda. Jej książki ukazują się na całym świecie w ponad 20 różnych językach. Jej książki docenili krytycy piszący dla tak znaczących mediów jak „The New York Times”, „Entertainment Weekly”, „The Los Angeles Times”, „Library Journal” oraz magazynu „People”.

W 1989 roku na podstawie jej „Totalnej magii” powstał film kinowy o tym samym tytule. W role dwóch sióstr, które po stracie rodziców trafiają pod opiekę uprawiających magię ciotek i stopniowo odkrywają w sobie nadprzyrodzone moce, wcieliły się Nicole Kidman...

więcej

Nick Hornby

Nick Hornby (ur. 1957 r.), angielski pisarz i scenarzysta. Autor bestsellerów, na podstawie których powstały kultowe filmy: Był sobie chłopiec (niezapomniane role Hugh Granta, Toni Colette i Rachel Weisz, początek kariery Nicholasa Houlta), Wierność w stereo (zekranizowana z Johnem Cusackiem jako Przeboje i podboje), Nauka spadania (w rolach głównych: Pierce Brosnan i Toni Colette). Nick Hornby był nominowany do Oscara za scenariusz do filmu Była sobie dziewczyna; jest także autorem scenariusza nominowanej do Oscara Dzikiej drogi.

więcej

Khaled Hosseini

Khaled Hosseini (ur. 1965 r. w Kabulu), afgański autor piszący po angielsku, syn dyplomaty i nauczycielki, od 1980 roku mieszkający w USA. Ukończył studia medyczne na University of California w San Diego i przez blisko dziesięć lat pracował jako internista. W 2003 roku zadebiutował powieścią Chłopiec z latawcem, która przyniosła mu międzynarodową sławę. Została przełożona na 40 języków, a nakręcony na jej podstawie film – pod tym samym tytułem – odniósł ogromny sukces.

więcej

Emily Houghton

Emily Houghton, zanim zaczęła się zajmować pisaniem na pełny etat, pracowała jako specjalistka od technologii cyfrowych. W 2012 roku ukoń­czyła Uniwersytet Bristolski z dyplomem z nauk przyrodniczych i ruszyła do Londy­nu, aby szturmem podbijać świat korpo-racji. Po ośmiu latach pracy w cyfrowym świecie zdecydowała się na kilkumiesięcz­ną podróż po Indiach, Sri Lance i Bali i wtedy postanowiła całkowicie zmienić swoje życie – tak powstała jej debiutancka powieść Zanim cię zobaczę. Książka jeszcze przed publikacją została sprzedana aż do 10 krajów i Emily już wiedziała, że nie ma dla niej powrotu do korporacyjnej przeszłości.

Oprócz wymyślania nowych historii Emily pasjonuje się tematyką wellness. Jest dyplo­mowaną trenerką jogi i wirowania w...

więcej

Egan Hughes

Egan Hughes jest brytyjską pisarką, która urodziła się północnym Devonie, a dorastała w Hampshire. Obecnie mieszka na południowym wybrzeżu Wielkiej Brytanii i pracuje w agencji marketingowej.
To jeszcze nie koniec to jej debiutancka powieść, która była nominowana do First Novel Prize oraz prestiżowej nagrody New Blood Dagger przyznawanej przez brytyjskie Crime Writers’ Association.
W 2021 roku ukazała się nowa powieść Hughes, Leave the Lights On, w której autorka w oryginalny sposób wykorzystuje inspirację klasycznym motywem nawiedzonego domu.

więcej