Victoria Hislop

Victoria Hislop (ur. 1959 r.), współczesna brytyjska pisarka, absolwentka Oksfordu. Po ukończeniu studiów pracowała w wydawnictwie, agencji reklamowej i PR oraz jako copywriterka dla gazet i czasopism. Dziennikarstwem zajęła się po urodzeniu syna. Współpracowała m.in. z „The Guardian”, „High Life”, „The Times”, „The Daily Telegraph”, „She”, „Woman & Home”. Wydana w 2005 roku Wyspa – debiut literacki Hislop – stała się sensacją wydawniczą na rzadko spotykaną skalę.

więcej

Andrew Hodges

Andrew Hodges (ur. 1949 r. w Londynie), angielski matematyk zajmujący się między innymi teorią twistorów, autor książek i prac popularnonaukowych. Działacz zapoczątkowanego w latach siedemdziesiątych ruchu wyzwolenia gejów. Autor monumentalnej biografii jednego z najwybitniejszych matematyków XX wieku, Alana Turinga.

więcej

Paul Hoffman

Paul Hoffman (ur. 1953 r.), brytyjski pisarz fantasy i scenarzysta filmowy. Po ukończeniu anglistyki na Oksfordzie imał się różnych zajęć, był m.in. gońcem, nauczycielem i cenzorem filmowym. Jest autorem trzech scenariuszy i pięciu powieści, w tym trylogii Lewa Ręka Boga.

więcej

Alice Hoffman

Jedna z ukochanych powieściopisarek Ameryki. Urodziła się w Nowym Jorku i dorastała na Long Island. Autorka trzydziestu powieści – pierwszą z nich napisała w wieku 21 lat, gdy studiowała na Uniwersytecie Stanforda. Jej książki ukazują się na całym świecie w ponad 20 różnych językach. Jej książki docenili krytycy piszący dla tak znaczących mediów jak „The New York Times”, „Entertainment Weekly”, „The Los Angeles Times”, „Library Journal” oraz magazynu „People”.

W 1989 roku na podstawie jej „Totalnej magii” powstał film kinowy o tym samym tytule. W role dwóch sióstr, które po stracie rodziców trafiają pod opiekę uprawiających magię ciotek i stopniowo odkrywają w sobie nadprzyrodzone moce, wcieliły się Nicole Kidman...

więcej

Nick Hornby

Nick Hornby (ur. 1957 r.), angielski pisarz i scenarzysta. Autor bestsellerów, na podstawie których powstały kultowe filmy: Był sobie chłopiec (niezapomniane role Hugh Granta, Toni Colette i Rachel Weisz, początek kariery Nicholasa Houlta), Wierność w stereo (zekranizowana z Johnem Cusackiem jako Przeboje i podboje), Nauka spadania (w rolach głównych: Pierce Brosnan i Toni Colette). Nick Hornby był nominowany do Oscara za scenariusz do filmu Była sobie dziewczyna; jest także autorem scenariusza nominowanej do Oscara Dzikiej drogi.

więcej

Khaled Hosseini

Khaled Hosseini (ur. 1965 r. w Kabulu), afgański autor piszący po angielsku, syn dyplomaty i nauczycielki, od 1980 roku mieszkający w USA. Ukończył studia medyczne na University of California w San Diego i przez blisko dziesięć lat pracował jako internista. W 2003 roku zadebiutował powieścią Chłopiec z latawcem, która przyniosła mu międzynarodową sławę. Została przełożona na 40 języków, a nakręcony na jej podstawie film – pod tym samym tytułem – odniósł ogromny sukces.

więcej

Gregg Hurwitz

Gregg Hurwitz (ur. 1973 r.), amerykański pisarz i scenarzysta, absolwent Harvardu i Oksfordu, wielokrotnie nominowany przez International Thriller Writers i Crime Writers Association w kategorii Najlepsza Powieść Kryminalna. Współpracuje z największymi amerykańskimi studiami filmowymi, jak Paramount, MGM i Warner Bros. Wykładowca kreatywnego pisania na University of Southern California.

więcej