Tomasz Bułhak

Tomasz Bułhak (ur. 1978 r.), długoletni student dziennikarstwa, który porzucił swój wyuczony zawód jeszcze na studiach. Były pracownik międzynarodowych firm, który aktualnie sprawdza, czy w Warszawie istnieje życie pozakorporacyjne. Zawsze chciał pisać, lecz nie wiedział o czym – dopóki nie mu urodziła się córka, Zu. Ojciec-amator, recydywista, który nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

więcej

Jimmy Burns

Jimmy Burns, wielokrotnie nagradzany dziennikarz, pracujący m.in. dla „Financial Times”, i pisarz  pochodzenia brytyjsko-hiszpańskiego.
Jest autorem książek o słynnych piłkarzach i piłce nożnej – m.in. Cristiano i Leo. Historia rywalizacji Ronaldo i Messiego, Piłkarska furia. Podróż przez hiszpański futbol, Barça. Życie, pasja, ludzie – a  także o kulturze i historii Hiszpanii oraz Ameryki Południowej.
Za książkę The Land That Lost Its Heroes otrzymał Nagrodę Somerseta Maughama w kategorii non-fiction.
Wiele lat spędził jako korespondent w Argentynie; obecnie mieszka w Londynie.

więcej

Andrea Busfield

Andrea Busfield (ur. 1970 r.), brytyjska dziennikarka i pisarka. Pracowała dla gazet w Wielkiej Brytanii oraz na Bliskim Wschodzie, między innymi w Afganistanie i Katarze. Pierwszy raz wyjechała do Afganistanu, by pisać o upadku talibów w 2001 roku.

więcej

Jean-Pierre Cabanes

Jean-Pierre Cabanes (ur. 1949 r.), francuski pisarz, autor kilkunastu książek przetłumaczonych na wiele języków. Za powieść L’Audience solennelle otrzymał Grand Prix de Littérature Policière. Z zawodu adwokat, mieszka w Nîmes na południu Francji, ale ponieważ jest zafascynowany Włochami, spędza w tym kraju każdą wolną chwilę. Tam też osadził akcję kilku swoich powieści.

więcej

Violette Cabesos

Violette Cabesos (ur. 1969 r.) debiutowała w 2003 roku powieścią Sang comme neige, która zdobyła uznanie nie tylko ze względu na fabułę, ale także na unikalny styl. Jest współautorką Obietnicy anioła i Utraconego słowa napisanych z Frédéricem Lenoirem.

więcej

Rebecca Cantrell

Rebecca Cantrell (ur. 1968 r.), amerykańska pisarka, autorka szesnastu powieści, w tym cyklu powieści kryminalnych z Hannah Vogel, dziennikarką kryminalną, których akcja rozgrywa się w Berlinie lat 30. XX wieku. Zdobywczyni Macavity Award. Jej powieść iDrakula, nominowana do nagrody Appy, znalazła się wśród 10 najlepszych horrorów dla młodzieży w 2010 roku według „Booklist”.

więcej

Truman Capote

Truman Capote (ur. 1924 r., zm. 1984 r.), wybitny amerykański pisarz zaliczany do klasyków literatury XX wieku. Celebryta i skandalista, przyjaźnił się z pisarzami (m.in. Jamesem Michenerem, Harper Lee, Johnem Steinbeckiem, Normanem Mailerem, Williamem Styronem oraz Philipem Rothem), reżyserami filmowymi i gwiazdami kina. Autor opowiadań, powieści, scenariuszy filmowych i fabularyzowanych reportaży. Na kanwie jego twórczości powstało co najmniej 20 filmów kinowych i telewizyjnych oraz musical wystawiony na Broadwayu.

więcej

Elisabeth Carpenter

Elisabeth Carpenter - brytyjska pisarka, autorka thrillerów psychologicznych. Ukończyła studia z literatury angielskiej. Jest autorką czterech powieści, nagrodzoną Northern Writers’ New Fiction Award, dwukrotnie nominowaną do Yeovil Literary Prize oraz MsLexia Women’s Novel Award.
Mieszka wraz z rodziną na północy Anglii i tam osadza akcję większości swoich książek.

więcej

Donato Carrisi

Donato Carrisi (ur. 1973 r.), włoski scenarzysta pisarz i dramatopisarz. Absolwent prawa ze specjalnością w kryminologii i behawiorystyce. W trakcie studiów założył Grupę Teatralną Vivarte, dla której napisał pięć sztuk i dwa musicale. Pisuje dla centrolewicowego „Corriere della Sera”, jednego z trzech czołowych dzienników we Włoszech. Od 1999 roku współpracuje z państwową telewizją RAI. Spod jego pióra wyszły scenariusze popularnych seriali Casa Famiglia, Il Croupier Nero, Falene, Nassirya i Squadra Antimafia. W 2009 roku zadebiutował powieścią kryminalną Zaklinacz. Książka odniosła ogromny sukces komercyjny (ponad 250 tys. egzemplarzy sprzedanych w samych Włoszech, przekłady na 24 języki).

więcej

Rae Carson

Rae Carson (ur. 1973 r.), amerykańska autorka powieści fantasy dla młodzieży. Zadebiutowała w 2011 roku Dziewczyną ognia i cierni, która trafiła na listę bestsellerów „New York Timesa” oraz zdobyła nominacje do nagród Williama C. Morrisa i Andrew Nortona. Seria zapoczątkowana przez tę powieść zdobyła popularność na całym świecie.

więcej