Royce Buckingham

Royce Buckingham (ur. 1966 r.), amerykański pisarz, autor powieści fantasy dla młodzieży. Pierwsze opowiadania pisał, będąc jeszcze studentem prawa. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę w sądzie dla nieletnich. Z historii, które przed zaśnięciem opowiadał swoim dwóm synom, Aspenowi i Aidenowi, zrodziła się jego debiutancka powieść Pogromca demonów. Książką zainteresowała się amerykańska wytwórnia filmowa Fox 2000, która kupiła prawa do ekranizacji.

więcej

Tomasz Bułhak

Tomasz Bułhak (ur. 1978 r.), długoletni student dziennikarstwa, który porzucił swój wyuczony zawód jeszcze na studiach. Były pracownik międzynarodowych firm, który aktualnie sprawdza, czy w Warszawie istnieje życie pozakorporacyjne. Zawsze chciał pisać, lecz nie wiedział o czym – dopóki nie mu urodziła się córka, Zu. Ojciec-amator, recydywista, który nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

więcej

Jimmy Burns

Jimmy Burns, wielokrotnie nagradzany dziennikarz, pracujący m.in. dla „Financial Times”, i pisarz  pochodzenia brytyjsko-hiszpańskiego.
Jest autorem książek o słynnych piłkarzach i piłce nożnej – m.in. Cristiano i Leo. Historia rywalizacji Ronaldo i Messiego, Piłkarska furia. Podróż przez hiszpański futbol, Barça. Życie, pasja, ludzie – a  także o kulturze i historii Hiszpanii oraz Ameryki Południowej.
Za książkę The Land That Lost Its Heroes otrzymał Nagrodę Somerseta Maughama w kategorii non-fiction.
Wiele lat spędził jako korespondent w Argentynie; obecnie mieszka w Londynie.

więcej

Andrea Busfield

Andrea Busfield (ur. 1970 r.), brytyjska dziennikarka i pisarka. Pracowała dla gazet w Wielkiej Brytanii oraz na Bliskim Wschodzie, między innymi w Afganistanie i Katarze. Pierwszy raz wyjechała do Afganistanu, by pisać o upadku talibów w 2001 roku.

więcej

Jean-Pierre Cabanes

Jean-Pierre Cabanes (ur. 1949 r.), francuski pisarz, autor kilkunastu książek przetłumaczonych na wiele języków. Za powieść L’Audience solennelle otrzymał Grand Prix de Littérature Policière. Z zawodu adwokat, mieszka w Nîmes na południu Francji, ale ponieważ jest zafascynowany Włochami, spędza w tym kraju każdą wolną chwilę. Tam też osadził akcję kilku swoich powieści.

więcej

Violette Cabesos

Violette Cabesos (ur. 1969 r.) debiutowała w 2003 roku powieścią Sang comme neige, która zdobyła uznanie nie tylko ze względu na fabułę, ale także na unikalny styl. Jest współautorką Obietnicy anioła i Utraconego słowa napisanych z Frédéricem Lenoirem.

więcej

Rebecca Cantrell

Rebecca Cantrell (ur. 1968 r.), amerykańska pisarka, autorka szesnastu powieści, w tym cyklu powieści kryminalnych z Hannah Vogel, dziennikarką kryminalną, których akcja rozgrywa się w Berlinie lat 30. XX wieku. Zdobywczyni Macavity Award. Jej powieść iDrakula, nominowana do nagrody Appy, znalazła się wśród 10 najlepszych horrorów dla młodzieży w 2010 roku według „Booklist”.

więcej

Truman Capote

Truman Capote (ur. 1924 r., zm. 1984 r.), wybitny amerykański pisarz zaliczany do klasyków literatury XX wieku. Celebryta i skandalista, przyjaźnił się z pisarzami (m.in. Jamesem Michenerem, Harper Lee, Johnem Steinbeckiem, Normanem Mailerem, Williamem Styronem oraz Philipem Rothem), reżyserami filmowymi i gwiazdami kina. Autor opowiadań, powieści, scenariuszy filmowych i fabularyzowanych reportaży. Na kanwie jego twórczości powstało co najmniej 20 filmów kinowych i telewizyjnych oraz musical wystawiony na Broadwayu.

więcej

Elisabeth Carpenter

Elisabeth Carpenter - brytyjska pisarka, autorka thrillerów psychologicznych. Ukończyła studia z literatury angielskiej. Jest autorką czterech powieści, nagrodzoną Northern Writers’ New Fiction Award, dwukrotnie nominowaną do Yeovil Literary Prize oraz MsLexia Women’s Novel Award.
Mieszka wraz z rodziną na północy Anglii i tam osadza akcję większości swoich książek.

więcej

Donato Carrisi

Donato Carrisi (ur. 1973 r.), włoski scenarzysta pisarz i dramatopisarz. Absolwent prawa ze specjalnością w kryminologii i behawiorystyce. W trakcie studiów założył Grupę Teatralną Vivarte, dla której napisał pięć sztuk i dwa musicale. Pisuje dla centrolewicowego „Corriere della Sera”, jednego z trzech czołowych dzienników we Włoszech. Od 1999 roku współpracuje z państwową telewizją RAI. Spod jego pióra wyszły scenariusze popularnych seriali Casa Famiglia, Il Croupier Nero, Falene, Nassirya i Squadra Antimafia. W 2009 roku zadebiutował powieścią kryminalną Zaklinacz. Książka odniosła ogromny sukces komercyjny (ponad 250 tys. egzemplarzy sprzedanych w samych Włoszech, przekłady na 24 języki).

więcej