Sonya Cobb

Sonya Cobb, amerykańska pisarka. Przez dwadzieścia sześć lat pracowała jako copywriterka w marketingu. Po założeniu rodziny zdecydowała się poświęcić dłuższym formom – i tak powstała jej pierwsza powieść, W sieci pragnień, zaliczona przez „Booklist” do 10 najlepszych debiutów kryminalnych. Sonya Cobb mieszka w stanie Nowy Jork z dwójką dzieci i mężem, kuratorem w Metropolitan Museum of Art.

więcej

Harlan Coben

Harlan Coben (ur. 1962 r.), współczesny amerykański pisarz, który uznanie w kręgu miłośników literatury sensacyjnej zdobył swoją trzecią książką, Bez skrupułów, opublikowaną w 1995 r. Jako pierwszy współczesny autor otrzymał trzy prestiżowe nagrody literackie przyznawane w kategorii powieści kryminalnej, w tym najważniejszą – Edgar Poe Award. Światowa popularność Cobena zaczęła się w 2001 roku od thrillera Nie mów nikomu, zekranizowanego w 2006 roku. Kolejne powieści, m.in. Na gorącym uczynku, Wszyscy mamy tajemnice, Zostań przy mnie, Schronienie, Kilka sekund od śmierci, Sześć lat później i Tęsknię za tobą, uczyniły go megagwiazdą gatunku i jednym z najchętniej czytanych autorów, także w Polsce.

więcej

Nicholas Coleridge

Nicholas Coleridge (ur. 1957 r.), pisarz i dziennikarz brytyjski. Wieloletni prezes m.in.: Condé Nast Britain, koncernu medialnego wydającego m.in. takie magazyny, jak „Vogue”, Tatler” czy „Vanity Fair”, a także dyrektorem Victoria and Albert Museum oraz The Prince of Wales' Campaign for Wool. Mąż pisarki Georgii Metcalfe. Mieszka wraz z żoną i czwórką dzieci w Londynie.

więcej

Jackie Collins

Jackie Collins (ur. 1937 r., zm. 2015 r.), jedna z najpoczytniejszych pisarek amerykańskich, autorka ponad 30 powieści, których akcja rozgrywa się w świecie ludzi bogatych i sławnych, siostra znanej aktorki Joan Collins.

więcej

Michael Connelly

Michael Connelly (ur. 1956 r.), czołowy amerykański autor powieści kryminalnych. Studiował dziennikarstwo na University of Florida, tam też uległ fascynacji prozą Raymonda Chandlera. Po studiach pracował jako reporter specjalizujący się w sprawach kryminalnych. W 1992 roku ukazała się jego pierwsza książka Czarne echo, która zdobyła prestiżową Edgar Allan Poe Award w kategorii Debiut. Connelly napisał ponad 20 powieści, m.in. Poeta, Krwawa profesja (sfilmowana przez Clinta Eastwooda),

więcej

Glenn Cooper

Glenn Cooper (ur. 1953 r.), amerykański pisarz i scenarzysta filmowy, z wykształcenia lekarz. Ukończył archeologię na Uniwersytecie Harvarda, następnie studia medyczne w Tufts Medical School. Przez kilka lat pracował jako internista. Poszukując nowych wyzwań, stworzył wraz z grupą młodych naukowców firmę Indevus Pharmaceuticals, produkującą leki wykorzystywane przy leczeniu raka i zaburzeń urologicznych. Kierował nią przez szesnaście lat. Wolne chwile poświęcał innej pasji – pisaniu scenariuszy, założył nawet własną firmę producencką.

więcej

Patricia Cornwell

Patricia Cornwell (ur. 1952 r.), amerykańska pisarka i dziennikarka, dyrektor oddziału medycyny sądowej w National Forensic Academy. Po ukończeniu studiów pracowała jako reporter dla „The Charlotte Observer”, zajmując się tematyką kryminalną. Za swoje artykuły na temat prostytucji i przestępczości otrzymała dyplom dla dziennikarza śledczego. W 1990 roku opublikowała Post mortem, późniejszą zdobywczynię aż czterech najważniejszych nagród w dziedzinie powieści kryminalnej – Edgar Allan Poe Award, Anthony Award, Creasey Award i Macavity Award.

więcej

Jane Corry

Jane Corry – brytyjska powieściopisarka i dziennikarka.
Jej artykuły regularnie ukazują się na łamach „Daily Telegraph” i „My Weekly magazine”.
Przez trzy lata pracowała w więzieniu o zaostrzonym rygorze dla mężczyzn, gdzie prowadziła warsztaty pisarskie dla więźniów. Te doświadczenia posłużyły jej za inspirację do napisana pierwszego thrillera Żona mojego męża, który z miejsca przyniósł jej niebywały sukces.
Jane Corry wkłada kreatywne pisanie na uniwersytecie w Oxfordzie, jako profesjonalna pisarka doradza też studentom literatury angielskiej uniwersytetu w Exeter.
Obecnie Jane Corry jest cenioną autorką 8 thrillerów psychologicznych, które regularnie trafiają na listy  bestsellerów i jak dotąd sprzedały się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy w 35 krajach świata.

więcej

Michael Crichton

Michael Crichton (ur. 1942 r., zm. 2008 r.), amerykański pisarz, reżyser, scenarzysta, producent filmowy i lekarz. Autor znanych powieści określanych jako technothrillery, które popularność zyskały dzięki adaptacjom filmowym (np. Park Jurajski w reżyserii Stevena Spielberga). Był także pomysłodawcą i producentem serialu Ostry dyżur oraz autorem scenariuszy wielu filmów, m.in. Twistera. Crichton był gigantem ciała (już na studiach miał 206 cm wzrostu) i umysłu (przez wielu nazywany Juliuszem Verne’em XXI wieku).

więcej

Justin Cronin

Justin Cronin (ur. 1962 r.), amerykański pisarz, absolwent Uniwersytetu Harvarda i Iowa Writers Workshop. Zdobywca prestiżowych nagród literackich Pen/Hemingway Award, Stephen Crane Prize i Whiting Writer’s Award. Jest autorem powieści Mary and O’Neil, The Summer Guest oraz trylogii Przejście, obejmującej powieści Przejście, Dwunastu i The City of Mirrors. Filmową adaptację trylogii przygotowuje firma producencka Ridleya Scotta.

więcej