Robin Sloan

Robin Sloan (ur. 1972 r.) dorastał w okolicach Detroit, ma wykształcenie ekonomiczne, w czasie studiów współtworzył magazyn literacki „Oats”. Jest autorem dwóch powieści. Całodobowa księgarnia pana Penumbry, jego debiut literacki, została przetłumaczona na ponad 20 języków, a George Saunders określił ją „niezwykłym osiągnięciem literackim”. Sloan mieszka z żoną w Kalifornii.

więcej

Wilbur Smith

Wilbur Smith (ur. 1933 r.), światowej sławy pisarz pochodzący z Afryki, piszący po angielsku. Debiutował w 1964 roku powieścią Gdy poluje lew. Była to pierwsza pozycja z jego najbardziej popularnej sagi historyczno-przygodowej opisującej dzieje rodziny Courtneyów, w której skład weszły m.in. Odgłos gromu, Płonący brzeg, Władza miecza, Monsun, Triumf słońca oraz Assegai. Pełny dorobek Smitha obejmuje 39 powieści.

więcej

Tom Rob Smith

Tom Rob Smith (ur. 1979 r.), angielski pisarz i scenarzysta. Po ukończeniu Uniwersytetu Cambridge przez rok studiował we Włoszech, a następnie współpracował z BBC. Jego pierwsza powieść, Ofiara 44 (wydana także pod tytułem System), była nominowana do 17 nagród literackich, a 7 zdobyła, m.in. Fleming Steel Dagger za najlepszą powieść roku.

więcej

Michael Acton Smith

Michael Acton Smith (ur. 1974 r.) został w 2014 roku mianowany oficerem Orderu Imperium Brytyjskiego za zasługi dla kultury. Często wymieniany jest wśród najbardziej wpływowych osób w branży cyfrowej współczesnego świata. Założyciel firmy Mind Candy, która wykreowała Moshi Monsters, uwielbiane przez dzieci na całym świecie.

więcej

Martin Cruz Smith

Martin Cruz Smith (ur. 1942 r.), amerykański powieściopisarz. Był już uznanym autorem powieści sensacyjnych (nominowanym do Edgar Allan Poe Award) z kilkunastoma tytułami w swoim dorobku, kiedy w 1981 roku ukazał się Park Gorkiego. Doskonale oddana atmosfera Rosji późnych lat ery Breżniewa, wiarygodny psychologicznie, budzący sympatię detektyw (młody oficer milicji Arkadij Renko) i wyśmienite recenzje krytyków podkreślających literackie walory książki uczyniły z niej najsłynniejszy thriller lat 80.

więcej

Nicholas Sparks

Nicholas  Sparks (ur. 1965 r.), współczesny amerykański pisarz, którego książki o łącznym nakładzie przekraczającym 105 milionów egzemplarzy ukazały się w ponad 50 językach. Serca czytelników podbił w 1997 roku swoim debiutem – powieścią Pamiętnik. Kolejne – m.in. Noce w Rodanthe, Anioł Stróż, Ślub, Prawdziwy cud, I wciąż ją kocham, Wybór, Ostatnia piosenka, Szczęściarz, Bezpieczna przystań oraz Dla ciebie wszystko, Najdłuższa podróż – znajdowały się przez wiele miesięcy w czołówce światowych rankingów sprzedaży.

więcej

M.L. Stedman

M.L. Stedman urodziła się i wychowywała w Perth w Australii Zachodniej, ale od wielu lat mieszka w Londynie, gdzie do 1997 roku pracowała jako prawniczka. Światło między oceanami to jej debiutancka powieść. Książka przyniosła jej światową sławę. W 2016 roku do kin trafiła ekranizacja tej powieści, w której w głównych bohaterów wcielili się Alicia Vikander oraz Michael Fassbender.

więcej

Brad Stone

Brad Stone (ur. 1971 r.), amerykański dziennikarz specjalizujący się w tematyce ekonomicznej. Autor artykułów poświęconych światowym liderom postępu technologicznego, m.in. takim gigantom jak Apple, Google, Facebook, Twitter, Yahoo i Amazon. Pracuje w „Bloomberg Businessweek”; wcześniej był reporterem „New York Timesa” i „Newsweeka”. Napisał trzy książki – Gearheads: the Turbulent Rise of Robotic Sports, Jeff Bezos i era Amazona. Sklep, w którym kupisz wszystko, wyróżnioną przez „Financial Times”, „Washington Post”, dwutygodnik „Forbes” oraz wiodący bank inwestycyjny świata Goldman Sachs tytułem Książki Roku 2013, a ostatnio ukazała się także książka The Upstarts: How Uber, Airbnb, and the Killer Companies of the New Silicon Valley are Changing the World.

więcej

Peter Swanson

Peter Swanson (ur. 1968 r.), pisarz amerykański, autor czterech powieści. Jego wiersze, opowiadania, recenzje i wywiady ukazywały się w najważniejszych gazetach i magazynach, otrzymał też kilka nagród literackich. Jego podejście do literatury jest dość niekonwencjonalne – obecnie pracuje nad serią sonetów zainspirowanych pięćdziesięcioma trzech filmami Alfreda Hitchcocka. Mieszka z żoną i kotem w Somerville w stanie Massachusetts.

więcej

C.L. Taylor

C.L. Taylor, brytyjska pisarka pochodząca z Worcester. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Northumbrii. Po studiach mieszkała dwa lata w Londynie, a następnie trzynaście lat w Brighton. Obecnie mieszka wraz z partnerem i synem w Bristolu. Karierę literacką rozpoczęła w 2005 roku od wielokrotnie nagradzanych opowiadań publikowanych w gazetach i magazynach dla kobiet, m.in. w „Sunday People” i „Sunday Express”. Jest autorką sześciu thrillerów psychologicznych, które stały się bestsellerami. Zdobyła Dead Good Books Reader Award w latach 2015, 2016, 2017 i 2018, Hearst Big Book Award w roku 2018 oraz Kobo Crime/Thriller w latach 2015 i 2016, a jej książki sprzedały się w łącznym nakładzie przekraczającym milion dwieście tysięcy egzemplarzy...

więcej